Odroid C0 by měl být odvozen od dřívějšího Odroidu C1 uvedeného před rokem a měl by s ním být i plně softwarově kompatibilní. Odroid C1 šel na trh za 35 USD a ve své době (před uvedením Raspberry Pi 2) šlo o velmi levnou záležitost. Verze C0 bude očesaná podobně jako Pi Zero, ovšem lze čekat, že s cenou až tak nízko nepůjde.
Zařízení má PCB o rozměru 6,5 × 5,6 cm s redukovaným množstvím komponent. Zůstal Amlogic S805, což je čip se čtyřmi jádry Cortex-A5 (u verze C1/C1+ měl takt 1,5 GHz, zde zatím nevíme) a grafikou Mali-450MP2. Ačkoliv jde o čtyřjádro, s architekturou Cortex-A5 bude výkon poměrně nízký, ovšem na druhou stranu již SoC podporuje dekódování formátu HEVC. Deska má osazen 1 GB paměti DDR3, úložiště již je třeba dodat – buď jako modul eMMC, nebo kartu microSD.
V rámci úspor přišel Odroid C0 o Ethernet a jelikož nemá ani Wi-Fi, bude tedy deska zajímavá hlavně pro kutily nebo embedded. Na PCB je jen výstup HDMI pro obrazovku a konektor pro napájení, zbytek portů není osazen a uživatel si je musí opatřit a dopájet sám. Platí to pro 40pinový rozšiřující konektor kompatibilní s RPi, infračervený senzor, I2S, UART a zejména pak pro USB. Na desce je vývod pro dva porty USB 2.0, ovšem neosazený. Co vybaveno je, jsou konektory pro RTC a také pro alternativní napájení baterií typu Li-pol.
Za kolik se tato komponenta bude prodávat, Hardkernel zatím neprozradil, deska by ale měla jít na trh v polovině února. Odroid C1+ stojí 37 USD a částka za očesaný C0 by měla být podstatně nižší, ovšem jak již bylo řečeno, asi nikoliv tak malá jako u Pi Zero. Separátně mají být k dispozici také chybějící konektory k osazení (IR, USB, 40pin, UART). Ovšem k použití asi nebudou nutné, USB by se mělo dát snadno zrecyklovat například z čelního panelu vyhozené ATX skříně. V našich končinách bude ovšem asi problém se zahraničním poštovným, a tak bude tato deska asi atraktivní pouze pokud ji přiveze nějaký český distributor.
Zdroje: Hardkernel, CNX Software