Google postupně omezoval Flash ve Chromu, ačkoli se mu původní časový plán nepodařilo dodržet. Původně přitom Flash Player přímo do svého prohlížeče integroval v roce 2010 – reagoval ovšem na potřeby webů a jejich návštěvníků a návštěvnic. V červnu 2015 firma oznámila, že začne omezovat flashové reklamy a méně důležité prvky. V témže roce se od Flashe odřízly klíčové internetové služby jako YouTube nebo Twitch.
V současnosti se už web bez Flashe běžně obejde, modul však zůstává v prohlížeči integrovaný pro případy, kdy nějaká stránka stále nabízí obsah čistě ve Flashi. Jenže Adobe před rokem oznámilo, že vývoj Flashe ukončí v roce 2020. HTML5 vyspělo natolik, že už po starší technologii není poptávka. Na konci letošního února podle Googlu využívalo Flash jen 8 % stránek načtených v Chromu (oproti 80 % v roce 2014).
Google spolu s tím také uvedl, že k úplnému odstranění Flash Playeru z prohlížeče dojde v prosinci 2020, konkrétně ve Chromu 87. Firma tento plán nezměnila – nebude odvážná a nezruší předčasně kompatibilitu s weby, které na situaci neodkáží z různých důvodů zareagovat. Hodlá však do té doby běh modulu v prohlížeči ještě více omezit.
V Chromu 69, který vyjde už začátkem září a předvede nový zakulacený design, budete muset ručně povolit běh Flash Playeru na stránkách, které ještě obsahují flashové prvky, jež budete chtít zobrazit. Povolení ovšem bude platné jen pro danou relaci, takže po restartu prohlížeče vás schvalovací proces čeká znovu. Jak se budou Flashe zbavovat jiné prohlížeče, se dočtete ve starším článku Adobe plánuje ukončit vývoj a podporu a Flashe v roce 2020.