iPhone SE 128 GB
Nejmenší iPhone s kapacitou 32 GB koupíte pod deset tisíc a jde stále o velmi dobrou volbu, kterou jsme doporučovali i v levnější kategorii telefonů. Ale tento telefon je držák, můžete ho mít mnoho let (alespoň dokud Apple nevydá nový model SE), takže se vyplatí vzít variantu s větší pamětí. Za 128 GB si připlatíte (ale ne moc), ale bez problémů se vám do něj vejdou všechny velké aplikace, offline mapy, seriály na cesty, syncovaný cloud, fotografie, které jste líní roztřídit… prostě k dobrému telefonu patří velká paměť. Varianta se 64GB úložištěm se už příliš neprodává.
cena od: 11 990 Kč
Sony Xperia XZ1 Compact
Malá Xperia se vymyká kategoriím. Je jedinou možností, jak získat opravdu kompaktní smartphone s Androidem, ale pokud bych ji měl srovnat obecně, je na svůj hardware spíše dražší. Na rozdíl od velké Xperie XZ1 nemá Dual SIM. 4,6" Compact se ale dá krásně ovládat jednou rukou. Částečně mu může konkurovat Samsung Galaxy A3, který je jen o něco větší, ale zase nemá zdaleka tak dobrou výbavu. S Xperií pořídíte pěkné fotky, i když k nejlepším fotomobilům nepatří. Nic jiného vám kromě iPhonu SE ani nezbývá. Ušetřit se dá při koupi loňského modelu Xperia X Compact za zhruba 9000 Kč.
cena od: 14 990 Kč
Samsung Galaxy S7 (zlevněný)
Loňská vlajková loď Samsungu má ještě rozumnou velikost displeje 5,1", nehraje si zbytečně se zaoblenými hranami a má famózní foťák. Podle mého je lepší volbou, než zaoblený Galaxy S7 Edge. Přitom stojí aktuálně 13 990 Kč a Samsung nabízí řadu slevových akcí. Mrzet vás u něj může jen menší 32GB úložiště a starý konektor microUSB. Ve verzi Duos má dva sloty na SIM karty. V řadě parametrů už letošním novinkám nestačí, ale foťákem s automatickým HDR je stále na špici.
cena od: 13 990 Kč
Huawei P10 (recenze)
Špičkový smartphone značky Huawei je sice v mnohém překonávám levnějším Honorem 9, ale přesto zůstává dobrou volbou. Duální fotoaparát se pyšní se logem Leica, má výkonný hardware (Kirin 960 a 4 GB RAM) s velkým úložištěm a skvěle padne do ruky. Není sice kompaktní jako Xperia, přesto se 5,1" drží docela dobře. Ve výbavě mu chybí jen infraport. Čtečka otisků prstů funguje i jako kombinované senzorové tlačítko, ale stejně si raději zapnete ty virtuální na displeji. Huawei P10 je v našem výběru nejvíce konzervativní telefon a neuděláte s ním chybu.
cena od: 12 990 Kč
LG G6
G6 byl prvním smartphonem s poměrem stran 18:9 a ukázal tím ostatním cestu, jak udělat i velký telefon tak, aby se dobře držel v ruce. LG dříve hodně experimentovalo s modulární konstrukcí, ale tomu je konec. Novinka splňuje standardy IP68 a armádní odolnost MIL-STD 810G. Jako odolný ale nevypadá, což je vlastně dobře. Při pádu na beton bych si ovšem vsadil spíše na Samsung Galaxy Xcover 4. LG G6 má 5,7" a velmi tenké rámečky. Díky užšímu poměru stran se v ruce drží lépe, než menší OnePlus 5. Varianta Dual SIM je u nás podle srovnávačů špatně k sehnání, ale existuje. Místo 32GB úložiště se pod názvem G6+ prodává i 128 GB (a s bezdrátovým nabíjením), který ale lehce přesahuje limit 15 000 Kč. Právě tu bych ale doporučil.
cena od: 11 490 Kč
OnePlus 5
Značka OnePlus se kdysi chlubila tím, že je zabijákem vlajkových lodí. Nevyrábí žádné levné telefony, ale vždy jen špičku, přitom není nijak předražená. OnePlus 5 (což je čtvrtá generace značky) má velký 5,5" AMOLED displej a svižný Snapdragon 835 se 64, nebo 128GB úložištěm. Využít můžete i dvě SIM karty a OnePlus podporuje u nás používaná pásma LTE. Z výbavy mu nechybí prakticky nic, má rychlou Wi-Fi, NFC i konektor USB-C. Smartphony OnePlus byly vždy výkonné a nejnovější model One není výjimkou. 64GB variantu pořídíte za dobrou cenu, dvojnásobná už stojí více.
cena od: 13 990 Kč