WebP se za ty roky nadále zlepšoval. Google už jej nepasuje jen do role náhrady JPEGu, ale také formátů PNG a GIF. WebP totiž s novými profily umí ukládat data i bezztrátově, s alfakanálem/průhledností a poradí si i s animacemi. Podle Google může mít WebP v průměru o 22 % menší velikosti než PNG. Pokud by se srovnal obrázek s průhledností v PNG, pak WebP dokáže při využití ztrátové komprese se zachováním průhlednosti nabídnout až třikrát menší velikost souboru.
Formát však má jednu zásadní nevýhodu – téměř nikdo jej nepoužívá. Nedostal se do kompaktů ani (bez)zrcadlovek, nepodporuje jej Photoshop, ani jiné mainstreamovéé komerční editory (jen s doplňky). Zatím se mu „daří“ ve specifických oblastech. Google a Opera jej využívají u svých spořičů dat, Facebook zase v mobilní aplikaci.
V prohlížečích si s ním poradí moderní verze Chromu, Opery nebo jiných browserů postavených nad Chromiem. Cnet si jako první všiml, že Apple naučil s tímto formátem pracovat Safari v iOS 10 a macOS Sierra. Z hlavních prohlížečů tedy chybí jen Firefox a IE/Edge.
Mozilla stále váhá, přestože otevřená povaha formátu je jí blízká. Podporu ale nejspíš v budoucnu přidá. Microsoft je s Edgem také mnohem přístupnější a lze přepokládat, že až se přidá Firefox, WebP se naučí i nástupce Internet Exploreru.