Intel vyrábí 3 typy desktopových čipů, které navíc používá i pro notebooky, a to čtyřjádro, šestijádro a osmijádro. Veškerá další variabilita je jen o vypínání jader, hyperthreadingu a zmenšování cache (tedy právě o tom využívání vadných čipů). Nevím, kde jste přišel k té blbosti, že třeba i5 a i7 jsou různé křemíky. I kdyby proti tomu AMD vyrábělo jen jeden křemík, tak pořád je nákladovost na straně Intelu, protože ten těch procesorů vyrábí cca 8-10x víc (dohromady).
Taky nevím, co do toho taháte EPYC, když vám jasně píšu, že tam s váma souhlasím.
Škálovat to AMD řešení v desktopu moc nejde, když jako nejmenší entitu máte osmijádro. Cena bude taky vyšší. Sám uznáváte, že 7nm výroba bude na 1 mm2 dražší, než 12/14nm. A když to 75 mm2 velké osmijádro vyjde výrobně stejně jako nějakých 100 mm2 na 14nm procesu (buďme optimisté), tak pořád ještě k tomu musíte přičíst cenu toho kontroléru. A kde vidíte finanční úsporu, je mi záhadou.
Epyc a TR jsou skvělé procesory, ale počet prodaných kusů bude úplně někde jinde, než počet prodaných Ryzenů. To tu efektivitu moc nezachrání.