Výsledky AMD za 3Q venku. Nárůst net revenue v Computing and Graphics oproti 2Q cca o 20%, celkové výsledky též dost potáhlo Enterprise, Embedded and Semi-Custom, takže konzole.
https://ir.amd.com/news-events/press-releases/detail/976/amd-reports-third-quarter-2020-financial-results
Tenhle nákup značí, že Zen 3 se zlevňovat hned tak nebude, aspoň ne ze strany AMD. Jsem fakt zvědav na ceny 5600. Jak napsal Jan, plánují kvůli tomu hodně nabrat na maržích a nehodlají vše nechat jen distributorům a shopům. Jenže ti budou samozřejmě svůj kus chtít taky a ne o moc menší než v minulosti.
Kdo to zaplatí? Hádej, můžeš dvakrát.
ahehe :D nie, 10700 za 8 tisíc ako pre mňa, bez k ... nepotrebujem pretáčať, 4,6 allcore mi stačí pri dobrej spotrebe ... asus už nechcem ... na prémiovej doske za 7 litrov ovladače staré dva a pol roka, nejde mi dedikovaná zvukovka ... dosku
Msi Meg Z490 Unify, na tej pôjde aj raketa s pcie 4.0, monitor "len" 1440p Dell Gaming S2721DGF ...na grafiku musím čakať :D ... 4k s frekvenciou aspoň 144 a g-sync by ma vyšiel raz toľko a grafika by nestačila ...
Příští rok je tu 10 nm Intel a boj se rozjede nanovo. Tohle jsou jen kecy, jako zákazník bys měl chtít co nejlepší ceny. Jako držitel akcií taky.
Co píše Radek dole je sice pravda, ale nevidím důvod proč to teď hrát na nějakou prémiovou značku, když ten market share ještě nemáš. A pokud nebudeš prodávat Zen 2 tempem jako Zen 3 tak tam ta platform adoption prostě nebude.
Intel si to pak přifrčí s lepším herním i aplikačním výkonem a abys pomalu zase dělal novou architekturu.
Mně se to taky nelíbilo. Ale moji hlavní a asi i jedinou námitku smetli ze stolu tím, že ta koupě sebou nenese další zadlužení. A tak jediný, kdo dneska může mít námitky jsou buď jedni nebo druzí akcionáři, kterým se nemusí líbit to, že najednou získali něco, co získat nechtěli. Třeba akcionářům Xilinxu může vadit i to, že mají pravděpodobně útrum s výplatou dividend. Nebo jim to může vadit i kvůli daňovým zákonům. U nás je zisk z prodeje osvobozen po 3 letech držení. Kdyby měl Čech akcie Xilinxu a dostal za ně akcie AMD, tak se ty 3 roky začnou počítat zase od začátku, což někoho může pěkně naštvat.
V té době jsi to přece tvrdil ty a tobě podobní, to si už nepamatuješ? Já jsem jen taková časová ozvěna... Ale nedivím se, že ses chytil zrovna ty. ????
BTW já tohle netvrdím, já tvrdím, že AMD si dává prémiovou marži. A kromě toho nemám problém doporučit Intel nebo nvidii (zrovna teď tu mám jeden kousek GTX), pokud je to opravdu výhodné.
Ano to píšete je jasný a čistý pohled ze strany peněz se kterým bezezbytku souhlasím. Ty akcionáře Xilinxu to musí hodně žrát.
Když jsme si přečetl co na to DD tak mám pocit, že si Xilinx s AMD na tom trhu tak nějak zbyly viz http://www.ddworld.cz/aktuality/procesory-cpu/amd-koupilo-xilinx-je-to-oficialni-za-35-miliardy-dolaru-se-otevira-zcela-nova-kapitola-2.html
Předpokládal bych, že takový krok jako fůze/akvizice podléhá schválení většinovými vlastníky. Takže pokud se krok ukáže chybným doplatí na něj oni nejvíce.
Je tu možná ještě jedna výhoda. FPGA jsou typicky pár výrobních procesů pozadu (proti SoC/GPU/CPU), ale za to spíše větších než menších rozměrů die. Takže při nasmlouvávání kapacit u výrobce waferů lze tohoto využít k dlouhodobému plánování (dodržení) odběru nasmlouvaných kapacit.
Například pokud nový proces vypadá slibně a starý dosáhl zajímavé výtěžnosti, je možné preferovat výrobu na pokročilejších procesech bez nutnosti placení sankce za nedodržení odebraných waferů. A získat tak nad konkurencí výhodu výrobního procesu, která jak dnes vidíme se počítá.
PetebLazar:
Předpokládáte sice správně, že to musí schválit akcionáři, ale vzhledem k tomu, že ti významnější akcionáři jsou prakticky stejní:
https://finance.yahoo.com/quote/XLNX/holders?p=XLNX
https://finance.yahoo.com/quote/AMD/holders?p=AMD
tak ti na tom tratit nebudou, tedy nemají důvod protestovat.
Jestli jsou FPGA pozadu o několik generací výrobního procesu, bych si nebyl tak moc jistý. Třeba Intel už dodává 10nm FPGA od srpna 2019, kdežto desktopové čipy na něm ještě nevyrábí.
Pan Holeček to již napsal. Navíc když Intel má svoje FPGA, Nvidia má svoje FPGA a tak Xilinx už asi na trhu v téhle oblasti k fúzi nic lepšího než AMD nesežene. Proto jsou jeho majitelé pod tlakem a nechají se spojit s méně výkonnou firmou. To je ta synergie pro obě strany.
Výroba FPGA i samotné FPGA je na míle vzdálené mým zájmům tak netuším a ani na to nemám názor. :-)
Jan Olšan:
Já to myslel spíš obráceně, že aktuální cena nedosahuje ani zdaleka té akviziční (je blíž k té původní). A ta akviziční je jen takový příklad, jak by to mohlo vypadat. Jediný podstatný údaj je ten koeficient 1,7234.
Tedy zatím na tom akcionáři Xilinxu vydělávají těch cca 15 %, o které se liší cena před a současná.