Zdá se, že AMD bude Carrizo uvádět v několika fázích. Hlavní příděl čipů pro mainstreamové notebooky má podle webu DigiTimes přijít příští rok v březnu (marci). S velkou pravděpodobností půjde o čipy v provedení BGA, v kategoriích TDP 12–35 W, jak je popisují tyto uniklé dokumenty. O tom, kdy bude uvedena verze APU Carrizo pro desktopový socket FM2+, bohužel DigiTimes neinformuje, neboť zdrojem zprávy jsou zřejmě výrobci notebooků.
Zajímavé ale je, že podle tohoto serveru má vedle toho přijít ještě další rodina čipů, označená Carrizo-L (což je jméno, které se myslím objevuje poprvé). Tyto procesory by se mohly objevit dříve než Carrizo bez přívlastků, údajně snad již před koncem roku v prosinci (decembri). Písmenem L se obvykle označuje nízká spotřeba, takže by zde svádělo k dohadu, že půjde o ULV verzi těchto APU, případně o něco podobného, jako je ypsilonová řada procesorů Intel (nyní přejmenovaná na Core M) pro tablety a hybridy.
Dokument k mobilnímu APU Carrizo (VR-Zone)
DigiTimes nicméně uvádí, že tyto čipy by měly být určené pro levné notebooky a jejich soupeřem mají být Celerony a Pentia od Intelu, možná včetně těch založených na „Atomové“ rodině Bay Trail s architekturou Silvermont. Pak by asi ono „L“ mohlo značit spíše lowend. Za předpokladu, že je Carrizo-L vůbec příbuzné s obyčejným Carrizem, by se možná mohlo jednat o označení pro dvoujádrové (jednomodulové) modely. Už v současnosti se místo na trhu, které obývají jednomodulová APU Trinity/Richland/Kaveri, v podstatě překrývá s pozicí malých APU Kabini a Beema. Podle DigiTimes má Carrizo-L nahradit právě čipy Beema a Mullins, takže je i jistá teoretická možnost, že se pod tímto označením ani neskrývá čip založený na architektuře Excavator; moc pravděpodobné to ale asi nebude.
Nolan a Amur
Aby toho nebylo málo, před pár dny DigiTimes kuse informovali i o dalších APU, plánovaných na příští rok. Má jít o čipy Nolan a Amur. Ty by měly patřit právě do segmentu levných „malých APU“ (takže není úplně jasné, jak si to srovnat s údajným Carrizo-L). Tato dvojice by zřejmě měla představovat první generaci APU z projektu SkyBridge vyrobenou na 20nm procesu. Nolan bude čipem s procesorovými jádry architektury x86 navazujícím na Beemu či Mullins. Zřejmě by mělo jít o ekvivalent čipu Peregrine Eagle pro sektor embedded, kterým jsme se zabývali zde. Amur má ale být procesorem s instrukční sadou ARM a jádry Cortex-A57. Zároveň má podle DigiTimes podporovat HSA a jeho grafické jádro by tak snad mohlo být stejné jako v Nolanu či odvozené.
APU Peregrine Falcon by mělo být jiným jménem pro čipy Nolan, 20nm následovníky APU Beema
DigiTimes o obou čipech mluví jako o procesorech pro tablety, i když doposud tato APU vždy zároveň směřovala i do levných notebooků či nettopů (je ale možné, že útržky neoficiálních informací prostě mají v kódových označeních trochu zmatek). Amur má údajně přijít na trh až v třetím čtvrtletí roku 2015 a určen je pro tablety s operačním systémem Android. Zda platí stejný termín příchodu na svět i pro Nolan, ale není jasné – doposud AMD uvádělo lowendová APU na jaře, to se ale samozřejmě může změnit.