Hmm. Paměť, která si pořád pamatuje, by měla nahradit klasickou RAM v mém počítači? Takže když si pro mě přijdou, tak nebude stačit šifrovaný disk, když rozšifrované klíče budou v paměti pánům trvale k dispozici?
A tobě Lukáši Fialo doporučuji nastudovat, proč se používá u flash tak vysoké zápisové napětí a jak je vlastně takový tranzistor konstruovaný. Prakticky se dá říct, že "proražení" je v případě potřeby naopak žádoucí.
Akorát mě překvapuje, že napětí potřebné pro vstříknutí elektronů je pořád tak vysoké u flash, když technologie je zcela jinde. Před 30 lety bylo 21V po dobu 50ms.
Různé technologie, které si kladou ambice nahradit DRAM, jsou non-volatile. Má to význam v tom, že se ušetří ty prázdné cykly, kdy se data jenom refreshují. O konstrukci NAND toho moc nevím, to se přiznávám, nejsem studovaný elektrotechnik. Zato vím, že to vysoké napětí je paradoxně nutné kvůli malým výrobním postupům, dříve (před 5-10 lety) to bývalo méně a díky tomu buňky déle vydržely. Čím menší tranzistory, tím vyšší napětí je potřeba a to má asi vliv na počet P/E cyklů.
První paměti s memristory by se měly snad začít vyrábět už letos, čili za rok dva by mohly být na trhu. Ale nevím, co je na tom pravdy a jestli to nakonec neodloží. http://extrahardware.cnews.cz/memristory-pristi-rok-nebudou-hynix-jejich-rozjezd-odklada-obchodnich-duvodu
Něco málo o technologii memristorů je zde: http://extrahardware.cnews.cz/forum/viewtopic.php?f=38&t=1467