Vše vychází podle plánů a představ. Ryzen je masakrální popravčí intelu konečně. Stejná cena ale dvojnásobný výkon, Nechápu jak někdo může dát deset litrů za 4/8 když tu má za stejnou cenu 8/16? A intel stále drží ceny na nesmyslné laťce. By mě zajímalo co ten blázen na pctizingu bude dělat, až biosy, aplikace, ovladače, windows a vše dohromady časem vyladí tak, jak mělo být a jak odpovídá IPC ryzenu? Bohnice ho neminou, to bude prdel :) A to všechno asi korunuje pětková řada která možná dá na prdel procáku intelu za 10 litrů. Pokud ta verze za bůra, bude stejně rychlá jako 7700k nebo třeba o pár procent pomalější, opravdu stále budou bezmozci tvrdící že 4/8 za 10 se stejným výkonem je lepší než 4/8 za 5k? No nic, zdar a sílu rozumu, konkurenci a zdravému tržnímu hospodářství.
Čekám, čekám, kdy se provalí nějaký fakt zásadní průser, protože zatím to AMD/Ryzen dává bez ztráty kytičky.
Navíc jsou to samé dobré zprávy, zejména ta o ECC, což Ryzen automaticky pasuje na skvělý/ideální podvozek laciných samodomo Lin serverů a NASů (malé pihy na kráse nevadí, stupeň implementace ECC je naprosto postačující - běžně se vyskytují jen stochastické chyby po zásazích vysokoenergetickými částicemi, tj. "náhoda"; nečekám že by někdo v serveru taktoval paměti). Tímto se plně těším na R3/R5 (R5 bude optimum pro FreeNAS, R3 zase na jednodušší NASy běžící na Linuxu a mdraid).
Kolega střihač je teď dost nadšený z toho, že jsem jej zabrzdil při nákupu nové střižny (původní záměr Intel), protože úspora za totožný výkon v podání Ryzenu se bude počítat na tisíce Kč, a za to je už nové diskové pole...
Práveže to s ECC mi nieje veľmi jasné, zatiaľ čo som si o tom čítal tak je to veľmi ošemetné uvádzajú že to zoberie ECC ramku ale že to nefunguje v ECC režime ale ak máš nejaké bližšie informácie tak sem s nimi lebo R7 1700 by bol dobrý nástupca za i7 3770 a ešte nejakú dobrú mATX dosku lebo zatiaľ je to len o kompromisoch.
podle
http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/75030-ecc-memory-amds-ryzen-deep-dive-4.html (a následující stránky)
to vypadá jako celkem OK.
"So we have good news and we have bad news. The system had absolutely no problems detecting and correcting single-bit errors, otherwise known as soft errors. It corrected literally hundreds of single-bit soft errors without missing a beat. This is why people invest in an ECC-capable platform, so that corrected error (CE) events don't corrupt any data and they don't bring down the system. These single-bit errors are detected, corrected, and logged. Usually by the motherboard and operating system, but right now only by the operating system.
HOWEVER, things are not quite perfect. On that last line you will notice "1 UE". That is an uncorrected error (UE), otherwise known as a two-bit error or a hard error. Two-bit errors cannot be corrected by ECC memory. What is supposed to happen when they occur is that they should be detected, logged and ideally the system should be immediately halted. These are considered fatal errors and they can easily cause data corruption if the system is not quickly halted and/or rebooted. Regrettably, only 2 of the 3 steps happened. The hard error was detected and it was logged, but the system kept running."
Za mně OK. Softerrors to řeší a hard jsem za celou svou kariéru nezažil. A i kdyby, na úrovni Linuxu se to dá řešit skriptem, protože harderrors jsou zalogovány - tudíž i tato eventualita je řešitelná, byť ne po HW stránce tvrdým haltem, ale SW, tudíž s velmi malou (ale existující) pravděpodobností, že se něco podělá.
Tezko rict jak to je, zatim to vypada tak jak pisou, Aida64 sice pise ECC Supported, Disabled nicmene pri spatnym pretaktovani pameti zacne WHEA-Logger reportovat correctable/ucorrectable errors nicmene se to loguje spise jako cache procesoru zatim. Na druhou stranu to cache neni, to jsem si overil taktem jen pameti, Ryzen jsem nechal default. Pokud nekdo ale taktuje jak pameti tak procik, je dobry to delat postupne, prvne jedno a pak druhy, pak by nevedel k cemu ty chyby priradit.