Odpovídáte na názor k článku AMD Ryzen 3 1200 „AF“ je jenom z jednoho CCX. Výkon má lepší o 14–25 %. Názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Víte proč Intel má u Coffee Lake a i u starší generací různé křemíky podle počtu jader? Proč už od Sandy Bridge vyráběl dvoujádrový křemík a jiný čtyřjádrový? Proč má šestijádrový a osmijádrový křemík? Kdyby měl problémy s výtěžností, tak to dělá jako AMD, tedy vyrábí jen tu nejvyšší možnou konfiguraci a všechny nižší od ní odvozuje. Ale on to nedělá. A nedělá to proto, že se mu to evidentně nevyplatí. Tedy těch zmetků asi nebude nějak moc.
Frekvenci do toho taháte proč? On Intel (ale klidně i AMD) prodávají jen své TOP modely, které běží na nejvyšších frekvencích? Neprodávají. Comet Lake má frekvence až 5,3 GHz, přesto Intel prodává i Comet Lake čipy, které mají turbo frekvenci jen 3,6 GHz.
Že je zvedání frekvence náročnější, snad nepopírá ani Intel. Ono totiž záleží na procesu. Některý těch 5 GHz dá v pohodě a některé jiného to nedají (a nemusíme ani ke konkurenci, 10nm proces Intelu ji prostě taky nedá). Rozdíl je v tom, že když nedá 5 GHz 10nm proces Intelu, je to podle vás naprosto zbytečný a nevýhodný proces, ale když nedá 5 GHz 14(12)nm proces GloFo či 7nm proces TSMC, tak už o procesu neřeknete ani slovo a začnete řešit efektivní návrh Ryzenů (který vám nijak neberu - ony jsou opravdu efektivní za cenu většího počtu tranzistorů).
A k té ceně 1500 korun. Pokud na tom AMD netratí, tak je to důkaz, že Intel může AMDčko zadupat do země kdykoliv se mu zachce. Stačí ty své 10C prodávat za podobnou cenu. A ani nemusí mít všech 10 jader aktivních a nemusí běžet na 5,3 GHz. Že to neudělá (protože současná cenová politika je finančně výhodnější), je to, za co by mu mělo AMD i její příznivci děkovat.