Odpověď na názor

Odpovídáte na názor k článku Ryzeny 3000 vydány a otestovány. Vyhrálo AMD se 7 nm a Zenem 2, nebo to Intel ustál?. Názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

  • Tento text je již více než dva měsíce starý. Chcete-li na něj reagovat v diskusi, pravděpodobně vám již nikdo neodpoví.
  • 9. 7. 2019 16:33

    Jan Olšan (neregistrovaný)

    "A ze stejneho duvodu se pomalu opousti od cisteho x264 x265 benchmarku."

    To se děje? A jestli jo, tak bych rád slyšel vysvětlení, v čem to je jako podobné 720p hrám.

    Vlastne když tak přemýšlím, je to spíš naopak. Když se enkódování testuje v ideálně škálující situaci, tak ti test ukazuje potenciál CPU do budoucna, kdy bude enkódování náročnější a ménějádra už nebudou stíhat ;P

    BTW když se k tomupořád vracíš, tak i filtry jsou multithreadové, když si dáš práci. Třeba enkódování přes avisynth nikdy moc s více vlákny nepočítalo protože je to framework ze začátku předchozí dekády, ale dneska se už používá i vapoursynth a tam je od začátku multithreading. Spousta filtrů je MT i interně, on image processing je zrovna dost paralelizovatelná věc...

    A za druhé, i když si tedy uděláš sitauci, kdy ti zdroj/filtry dávají třeba nevím, jenom 3 fps kvůli ST bottlenecku... tak to neznamená, že je ti zbytek CPU k ničemu. Pokud ti enkodér běží rychleji, tak s více jádrama můžeš zvýšit nastavení analýzy a dostaneš lepší kvalitu. Jak říkám, nikdo kdo tyhle činnosti dělá, ptákoviny o tom, že je víc jader k ničemu, říkat nebude. Tam sakra platí, že + 8 % v ST je nic proti +30 % celkově (v MT).

    Edit: a to jsem ještě zapomněl zmínit, že když tedy člověk není schopnej jádra saturovat prací, tak stačí pustit třeba dvě instance najednou, a hned je to jiná.