Odpovídáte na názor k článku AMD Ryzen 7 5800X, osmijádrový Zen 3, už se objevil v databázi benchmarku AotS. Názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
ty tzv. "exotické kombinace" na Intelu moc nefungují (naposled si pamatuju 440BX chipset, že by se takto dal označit), ale na AMD je to velmi pohodlné a funkční - stačí si pořádně pročíst compatibility matrix a sledovat podporu BIOSů. Výsledkem jsou upgrady za hubičku a minimální přetržky v práci.
Já si naopak myslím, že nutit zákazníkům kvůli CPU měnit i desku je prasárna. Zejména dnes, kdy deska s DDR4 a PCIe3.0 nebo 4.0 morálně vydrží zase minimálně 5-6 let, a kdy např. u Intelů je byl "upgrade" často jen o změně názvu čipsetu. Naopak široká interoperabilita CPU a desek umožňuje využít jak starší desky, tak CPU. Já třeba (asi) upgraduju Zen2 na Zen3, ale CPU jednoduše strčím synátorovi do jeho desky, ze které zase vypadne 1600AF, který posunu dál manželce (a bude mi stačit koupit "výprodejovou" desku typu B450.) Celý upgradovací "kulový blesk" bude hotový za hodinku (žádné šroubování několika desek, přehazování NVMe disků, šachování s aktivací Windows) a jediné co budu muset koupit navíc, bude levná B450 a nějaká paměť, naopak mi vypadne stará deska od intelu s G3258 (sice OC, ale poletí rovnou do rezervy na účely stavby NASů a routerů)