Docela by mě zajímalo, proč ten TR nemá vyšší turbo. Přeci jen dát maximum na 3,4 GHz je dost málo. A ano, chápu, že 32 jader víc nedá při maximálním zatížení, ale i uživatelům takovéhoto monstra by se občas hodil výkon jednoho či několika jader. 16jádrový TR má turbo 4 GHz, tedy na hranici možností architektury. 32jádro používá výrobní technologii s o trochu lepším limitem maximální frekvence, ale ani zdaleka ho zde nevyužívají. Tedy pokud je pravda to, co je v článku.
Pokud vím, tak z CPU jdou signály o +- datové šířce pro jeden modul, "rozdvojení" na dva dimmy/kanál dělá až PCB desky.
Takže čtyři kanály jsou dané. Ale v rámci substrátu procesoru je teoreticky možné je zaroutovat oběma způsoby, které jsou napsané v článku. Teď je otázka, jestli se povedlo udělat to asi optimálnější řešení, nebo ne a zvítězil Murphyho zákon.
Tr 1950X má snad maximálni turbo 4,2GHz(XFR).
Nejspíš jsou pro 32c vybírány ty nejúspornější die (s co nejmenším napájecím napětím a minimálními úniky, kteréžto snad fyzikálně jdou právě proti dosahování vyšších frekvencí). Při 250W/4 ~ 60W/die včetně propojovací logiky IF si asi nelze moc vyskakovat. Tr s 90W/die je na tom si lépe.
Hmm, když na to tak koukám znovu, tak musím říct, že je to trochu nejasný, teoreticky by to mohlo znamenat i že all core boost je těch 3,4 GHz, ale že se ně něm ještě pracuje. Není to tam formulovaný moc dobře.
Každopádně to nejsou finální parametry, takže to asi není tak důležitý. Maximální boost pro jednovláknové úlohy by klidně mohl být až někde u těch 4,35 GHz co mají R7 2700X.