Přechod na 28nm výrobní postup není důležitý jen proto, že na něj AMD a Nvidia budou odkázány následující tři roky (první grafická karta se 40nm čipem byla vydána už na jaře 2008). Je také prvním, který používá technologii HKMG a prvním, u něhož si AMD a Nvidia budou moci vybrat mezi TSMC a Globalfoundries. Nvidia už dříve avizovala, že zůstane věrným zákazníkem tchajwanské výrobny, Thomas Seifert ale zdůraznil, že možnost vyrábět u TSMC i Globalfoundries výrazně zvyšuje flexibilitu AMD v řízení rizik v ekosystému smluvních výroben.
Již dříve ATI vyráběla některé své menší čipy u UMC, jen stěží by se ale toto přicmrndávání dalo označit za plnohodnotnou alternativu k TSMC. Takovou by měla být teprve společnost Globalfoundries, avšak její výrobní postup je s postupem TSMC nekompatibilní a tak AMD nemůže pružně přidělovat zakázky té či oné výrobně podle volné kapacity a nabízené ceny.
X-bit labs spekuluje, že kapacity dvou výroben mohou AMD pomoci rozjet produkci 28nm grafických čipů rychleji, než s jedním dodavatelem. Starší zprávy ale nasvědčují tomu, že Globalfoundries má oproti TSMC pár měsíců skluz a na 28nm výrobu ve větším měřítku bude připraveno až v roce 2012.
Zdroj: X-bit labs