Tak to se nepovedlo. Slovíčko "Pro" v názvu vzbuzuje dojem že to je určené pro práci.
Pracovní stroj musí mít numerické klávesy.
Chápu že 15" klávesnice s numerickym blokem by byla o kompromisu a hlavně by vypadala ošklivě.
Ale při pohledu na 16" notebook se spoustou nevyužitého místa okolo klávesnice . . . . Se mi otvírá kudla v kapse.
Design nad funkčnost. FUJ!
Tak na Apple, je to asi celkem "levny", ale pro nekoho, kdo se ohlizi po necem podobnem s vidlema a nepotrebuje 8jadro, je tady novy pekny kousek od MSI
https://www.notebookcheck.net/MSI-Prestige-15-A10SC-Laptop-Review-One-of-the-Best-Dell-XPS-15-Alternatives.441280.0.html
Pokud nedatlujes stovky a tisice cislic denne, tak je Num klavesnice o zvyku. Jak pise L.Vaclavik, na anglicke klavesnici je nad horni radkou pismen a dycky si muzes poridit externi. Ja jsem s tim mel po prechodu na ploche a male klavesnice notasu ze zacatku taky trochu problem, ale tim, ze jsem si zvykl pouzivat anglicky Layout a do cestiny se prepinam, jen kdyz potrebuji napsat nejaky email, tak mi NUM klavesnice vubec nechybi.
Tenhle nešvar se bohužel netýká jen Applu, ale i dalších výrobců. Holt cílí hlavně na Američany, kde numerický blok zase tolik nepotřebují, protože čísla mají nad QWERTy a spolu s nimi přes Shift i spoustu různých znaků. Na celodenní datlaování do Excelu se přinejhorším dá přikoupit pouze numerický blok, který v brašně nezabere moc místa.
Ruku do ohně bych za ně sice nedal, ale zatím se vždycky psalo jen o teoretických konceptech zneužití, ale nikdy se nepsalo o nějakém viru či jiném škodlivém softwaru, který by ty chyby zneužíval. Samozřejmě, že to není známo, neznamená, že se to neděje. Ale když už řešíme to, co se děje a neděje a zároveň to není známo, mohou být takhle zneužívány tisíce chyb ve všemožných produktech. A kupodivu právě fakt, že ty chyby jsou známé, by mělo být snazší i odhalit ten škodlivý software, který je zneužívá.
https://react-etc.net/page/javascript-spectre-meltdown-faq
zas tak uplne pouze teoreticka zalezitost to neni
tyto chyby se daji vyuzit i z weboveho prohlizece!
To tedy není řešení, zeptejte se kohokoliv, kdo na počítači skutečně pracuje a píše delší texty (nebo třeba účetní píše čísla). Nikdo z nich by nevyměnil klasickou klávesnici za takovýhle dotykový balast, na tom se nedá psát - a i kdyby jste to nějak dokázal, tak si při tom zničíte karpální tunely.
Ono existuje důvod(y), proč neexistují dotykové klávesnice.
Ano, z toho webového prohlížeče je to přesně ten teoretický koncept.
Je tu řeč o notebooku. Na něm pracuje jeden člověk. Tedy odchytávat z jednoho vlákna data jiného vlákna, není zrovna nebezpečné počínání (tedy můžu škodlivý javascript pouštět dle libosti, ale daleko jednodušší je nabootovat si vlastní systém a ta data si jednoduše nahrát, pokud už tedy nejsem admin vlastního počítače, což většinou jsem). Myšlenka, že jako uživatel polezu na nějakou cizí webovou stránku, odkud mi bude útočit nějaký zákeřný program na má data, je taky úplně mimo realitu. Že lézt na pochybné stránky se nevyplácí, víme už dávno. A tato napadení jsou opravdu reálná. A to nemluvím o nějakých, které by dokázaly využít chybu procesoru, ale o těch, které využívají SW chyby.