typuju že půjde o výbavu pro přístroje do škol v asijských státech, zejména do venkovských oblastí. Když na to dají linux nebo Win 8.1 tak se to nějak hýbat bude, ale ten pomalejší model to už bude jen o neustálém čekání. Nebo taky do jednoúčelových terminálů, tam by to také mohlo postačovat.
Komentáře které bez vyzkoušení rovnou strhávají Jaguáry/Pumy a vychvalují Celerony jsou o ničem. Koupil jsem postupně 5 boardů Asrock QC5000ITX a mám s nimi velmi dobrou zkušenost - použití multimédia v FHD, internet, kanc. aplikace, OS 1xWin10 na SSD, ostatní openSUSE s klasickým HD. Hlavní rozdíl proti Intelu je slušná použitelná integr. grafika která utáhne full HD. Jediné co bych těmto novým boardům vytknul jsou pouze 2SATA, v těch QC5000 byly 4porty. Skutečně to na výše uvedené každodení použití stačí, pasivní chlazení je bonus. U toho Biostaru bych byl opatrnější dvě jádra a nižší frekvence než 1,5GHz už je moc velká brzda.
Kdyby to aspoň vycpali párem ASM1061 (což by je vyšlo odhadem tak na 6-7US$) a při 6ti SATA portech by to mohl být relativně levný základ pro nanáročný DIY NAS.
https://www.utsource.net/itm/p/10099881.html?digipart=1
DC verze těchto MB mají většinou své limity, DC/DC pro 5V na MB bývají limitovány svým výkonem (typicky 2-3A) a tudíž neutáhnou moc HDD.
SSD to IMHO nezachrání, třeba 2× 1,3GHz Jaguar by byla vyložená tragédie a asi ani u toho čtyřjádra to nebude nic moc, protože na 1,5 GHz je na dnešní poměry jednovláknový výkon hrozně nízký. SSD vyřeší pomalost IO operací, ale tady bude asi dost hmatatelný nedostatek CPU výkonu, s kterým SSD neudělá nic.
Za předpokladu že budu mít 8 GB RAM (nebo v nouzi nejvyšší aspoň 4 GB), tak bych určitě radši volil HDD, ale k tomu CPU s vyšším výkonem. Samozřejmě ale dneska do laciného jednoúčelového PC stejně automaticky jde 120GB SSD protože stojí míň než HDD, takže otázka takhle nestojí.
Kupil som ten Athlon 5350 a k tomu peknu ITX dosku, 8GB ram, SSD, krasnu malu skrinku a PICOpsu, nestalo to vela, tešil som sa ako puk. Sklamanie bolo obrovske, druhy PC v kancelarii mam starsi s Ci3-2120 a nedalo sa to porovnat, proste nedalo, ten Athlon mal zatiahnutu brzdu, predal som to a kupil refurbised s Ci3 2130 , maly Acer PC za par šupov, myslim 60e bDPH original aj s licenciou W7, teraz je tam W10..... paráda, dodnes ide ako píla
hele, když se tam dají třeba dva 12 TB Ironwolf tak to bude mít kapacity až až. do vrchního slotu pcie adaptér na msata na systémový disk a jede se. Ještě se může přidat low-profile grafika a dolů samostatná zvukovka, a pak ten přístroj zastane multimediální centrum v obýváku pod TV.
já ti nevim, ale mám osobní zkušenost s FM2 modelem, nevím už přesně typ ale vím že šlo o jednomodulový "stavební stroj" daný napevno na 4Ghz, dokud šel prohlížeč, Skype a takové drobnosti tak to bylo ještě ucházející ikdyž vytížení se často dotýkalo 100% využití. No a jak se dalo aktualizovat WU tak to byla vyloženě tragédie, to co mi na starém 1500X trvalo do pěti minut tak tady to chroustalo přes dvacet minut. Tedy jako víceméně terminálové využití proč ne když je hlavním kritériem cena, ale na víc to nemá a je to jen pro velmi trpělivé.
Pokud se k tomu švihne něco jako Kingston A400 a 2-6TB HDD na filmy to to může být taková laciná náhražka chytré TV, pro kutily určitě praktičnější než nějaké ARM. Je to nové se zárukou a to se také počítá.