Mezi oba modely by se teď měl zařadit nový DRAGON HD7850-DC20-2GD5. Jeho jádro má běžet na 910 MHz a paměti na 5 GHz efektivně.
První HD 7850 od Asusu byly evidentně spíchnuté horkou jehlou, šlo o kombinaci referenčního PCB a chladiče DirectCU II, který byl podstatně větší (jestli si vzpomínáte, vyžádalo si to i prodlužovačku pro přídavné napájení).
Dragon HD 7850 DirectCU II na tom je co do rozměrů paradoxně ještě o cosi hůř, ve srovnání s prvními přerostlými HD 7850 od Asusu je ještě větší (starší HD 7850 je dole):
Tentokrát už to ale není jen kvůli chladiči, karta má nereferenční plošný spoj, který má posílené napájení. Zatímco referenční design měl čtyři napájecí fáze pro GPU a jeden šestipin pro přídavné napájení (druhá pozice na plošném spoji byla neosazená), Dragon má napájení se se 6+3 fázemi a dva šestipinové přídavné napájecí konektory.
Liší se i provedení pasivu – zatímco u HD 7850 DCII jde o kombinaci masivního hliníkového bloku nad základnou, ze kterého vede trojice heatpie do příčného žebrování v zadní části karty, Dragon dostane nový pasiv s podélným žebrováním a trojicí heatpipe (pravděpodobně, heatpipe vedou od základny na obě strany, z fotografií ale není zřejmé, zda jde o kombinaci dvou heatpipe ve tvaru S a jedné ve tvaru C nebo o pět heatpipe ve tvaru C). Na rozdíl od starší DCII už jsou také oba ventilátory stejné. Poslední drobností je „durability frame“, zpevňující rámeček plnící zároveň úlohu pasivu pro chlazení pamětí a ostatních součástek.
Na spodní straně je navíc černý rozvaděč tepla.
Pokud vás nová karta zaujala, raději si od toho zatím moc neslibujte. Z názvu to vypadá, že by mohlo jít o speciální edici určenou asijské trhy (podobně jako kdysi u „prasečí“ X 1650, Číňané mají právě rok Draka).
V Číně se totiž už prodává přibližně za 2300 čínských jüanů (v přepočtu necelých 8000 korun), ale informace o tom, zda vůbec a kdy by mohla být dostupná po celém světě, se zatím neobjevily.
Zdroj: TechPowerUp, Videocardz.com