Asus A88X-Gamer se bude prodávat po boku A88X-Pro. Výhodou proti ní je lepší zvuk, rychlejší síťovka Intel a méně divoký design. Přeci jen černo-žlutá kombinace si našla spoustu odpůrců. Nevýhodou je chudší výbava především zadního I/O panelu. Zde se nachází šest USB (dva USB 3.0 a čtyři USB 2.0), z grafických výstupů HDMI, DVI-D a D-sub (VGA), prastarý PS/2, Gigabit Ethernet, digitální optický Toslink a analogové výstupy pro 7.1 sestavu. Tradičně chybí DisplayPort a e-SATA.
Nevýhodou celé platformy AM2+, respektive A88X je poměrně malý počet rozšiřujích slotů pro grafické karty. Na desce jsou čtyři PCIe, z toho jeden je ve verzi 3.0 ×16 a druhý ve verzi 2.0 ×4. Zbylé dva fungují v režimu ×1. Naopak majitelé starších zvukových či jiných přídavných karet mohou jásat – rovnou tři sloty PCI jsou více než dostatečné.
Hlavním tahákem desky je opět audio. A88X-Gamer používá technologii SupremeFX, což není nic jiného než Realtek ALC1150 s EMI filtrem, operačním zesilovačem se SNR 115 dB (pravděpodobně TI 5532) a sluchátkovým zesilovačem s podporou až 300Ω sluchátek. Filtraci obstarávají audio kondenzátory Elna.
Nechybí ochrana ESD guard proti napěťovým špičkám USB a DRAM. Celá deska je osazena japonskými kondenzátory Nichicon GT s životností 10 000 hodin při maximální teplotě 105 °C. Samozřejmostí jsou bohaté možnosti UEFI biosu a softwaru AI Suite 3 s integrovaným Fan Xpert 2 pro řízení ventilátorů.
Zdroje: Asus