Kartu Mars 760 vlastně tvoří dvě GeForce GTX 760 ve SLI na jednom PCB. Použity jsou čipy GK104 s 1152 aktivními stream procesory (dohromady jich tedy dají 2304), 96 texturovacími a 32 rasterizačními jednotkami. Oba běží v základu na 1006 MHz (turbo 1072 MHz), takže jsou oproti referenční GTX 760 i o něco přetaktované.
Každé z GPU komunikuje přes vlastní 256bitovou sběrnici s 2 GB paměti GDDR5, která běží na frekvenci 6 GHz (přesněji řečeno 6008 MHz), stejně jako u GTX 760. Celkově tedy karta nese 4 GB paměti, tvořené čipy, které by měly být z produkce Hynixu. Pokud by vám dvě GPU nestačila, má ROG Mars 760 i konektor pro SLI, takže je lze provozovat v páru – pochopitelně ale za cenu vysokých pořizovacích nákladů a spotřeby.
Karta je 28 cm dlouhá a nese dvouslotový chladič, který si můžete rozebraný prohlédnout v galerii. Tvořen je dvojicí oddělených pasivů (každý má v sobě čtvero heatpipe) a dvěma axiálními ventilátory o průměru 90 mm. Podle Asusu je tato konstrukce tišší než chlazení GeForce GTX 690, ale dosahuje až o 20 % lepších teplot. Přibalenou utilitou lze upravovat otáčky ventilátorů, takty, ale také napětí napájení. Ovládat se dá dokonce frekvence regulátorů napětí.
Z druhé strany je karta vyztužena poměrně tlustým ochraným plechem. Na hřbetě karty je po vzoru referenčních karet GeForce svítící nápis Mars, nicméně tentokrát v červené barvě. Obě GPU a paměti jsou živeny celkem dvanácti napájecími fázemi, přídavné napájení karty zajišťují dva osmipinové konektory. Poněkud netypicky má karta na záslepce hned trojici obrazových výstupů DVI, ty doplňuje jeden mini DisplayPort.
Podle Asusu je ROG Mars 760 až o 39 % rychlejší než GeForce GTX Titan. To má být alespoň výsledek, který Asus nějak naměřil ve hře Tomb Raider; v Crysis 3 je to prý již jen 14 % a v Bioshocku Infinity 6 %. S benchmarky od výrobce se ale nemusíte spokojit, jelikož se již na webu objevily první recenze – například německého webu ComputerBase nebo na serveru KitGuru. Podle těch by zřejmě ROG Mars 760 mohl mít slušný potenciál pro přetaktování a při rozlišení 2560 × 1600 v některých titulech překonává nejen Titan, ale i Radeon R9 290X a GeForce GTX 780 Ti. Je ale třeba připomenout, že na rozdíl od nich je výkon Marsu 760 vždy závislý na existenci profilů pro SLI a vyladění ovladačů.
Cena karty bude realtivně vysoká, nikoliv však až tak nehorázná, jako tomu bylo u limitovaného duálního monstra Ares II. Evropská cena by měla být stanovena na 619 EUR.
Zdroje: VideoCardz, ComputerBase, KitGuru