Ja jsem presvedcen ze Urban zase lze a zase mi komentar smazne.
Podle me je to proste reklama a proto v clanku zcela ignoruje fakt, ze AV-Comparatives delaji testy podle toho od koho dostanou zaplaceno. MS samozrejme nic neplati, jeho byznys neni zalozenej na antivirech a Defender je jen doplnek k OS zdarma a tudiz vzdy konci s odstupem posledni.
Kazdy kdo nekdy nejaky antirus mel a presel k Windows Defender, mi da za pravdu, ze po odinstalovani antiviru treti strany a ponechani Defenderu v systemu se prace zrychlila a cely Windows se zacal chovat svezeji.
Proto jasne doporucuji tyto nesmysly radeji ani necist a zustat u vynikajiciho Windows Defenderu pripadne antivir vynechat uplne a dodrzovat ostatni bezpecnostni opatreni jako nepouzivat administratorsky rezim mimo instalace overeneho softwaru.
Ono se to ale tezko dodrzuje treba u hernich pocitacu, kdy treba nektere hry z GOGu nejdou bez administratora spustit, proto v takovych pripadech je Windows Defender asi nejmensim zlem. Ja sam ho pouzivam a to jak na Win10, tak v podobe MSE na Win7.
Já na Defender nedám dopustit, ale chápu, jak ten test mohl vyjít. Když člověk kopíruje spustitelné soubory, Defender je opravdu důkladně analyzuje heuristickou analýzou. Tedy zatímco při kopírování stovek GB třeba filmů či něčeho podobného, není žádný problém, při kopírování pár set MB spustitelných souborů může člověk zešedivět.
Ale je otázka, co je lepší. Já jsem rád, že je kontroluje důkladně, a když mám potřebu kopírovat kvanta spustitelných souborů třeba do záloh, tak si na tu chvilku vypnu skenování v reálném čase.
Podle mě to dopadlo proto že antiviry víše přesun souborů jen tak z lehka očuchávají v zájmu rychlosti.a na úkor kvality. Radši jsem pro pořádnou kvalitní hloubkovou analýzu na kterou si klidně počkám, to taky člověk nedělá každý den takže se dá počkat. Mě osobně teda zajímá jak takový software jako je antivirus brzdí OS jako celek, myslím odezvy systému. Mám vyzkoušené že Avast je brutální brzda pro jakýkoliv OS stejně tak Symantec a McAfee. Po odstranění těchto z W10 došlo k razantnímu zrychlení PC-NTB. Po této akci zapínám Defender a i po delším používání nepozoruji nějaké zpomalení. Dokonce jsem objevil že Avast prostřednictvím PC vytěžuje slušný balík peněz a to tak že vám prošmejdí celý PC a na základě vašich interakcí na PC vám zpětně nabízí reklamu na ruzný soft. Je to tam v tom programu docela dobře viditelné. To takový Defender dělat nemusí nato je ve Windows jiný nástroj.
Schválně mrkněte na ten odkaz to stojí za to. Nemá takřka žádnou vypovídací hodnotu. V závěru hodnocení je ocenění a v podstatě je řečeno že všechny testované antiviry jsou dobré. Trochu mě překvapila Panda, větší průser jsem nepoznal. Připomíná mi to spíše recenzi jako na některých našich webech. Další věc je že není jasně specifikováno jestli jde skutečně o Defender. Další problém jak mohli zanést do výsledků pomalou instalaci asi Defendru když v základu je přítomný v OS, není třeba ho ani odinstalovat. Stačí vypnout v nastavení a spuštěnou službu.......no nevím možná to špatně chápu...........
To opět není do jisté míry pravda. Zkusil jsem za ty léta hromadu různých produktů (Aviru, Pandu, Bitdefender, Avast, firemní AVG), a vždycky na nějakou delší dobu (typicky víc než rok). Já osobně používám Defender pouze na sekundárních počítačích (ale spíš z lenosti), ale na svojí hlavní mašině používám Bitdefender. Situace kdy jsem poznal největší rozdíl v rychlosti je typicky při dokončení stahování v prohlížeči, což je asi největší slabina Defenderu, který při větších souborech je zoufale pomalý. Co se taky za ty roky změnilo je, že virová databáze Defenderu platila za jednu z těch lepších, ale poslední dobou je to bída, navíc spousta false positives, což je při běžné práci SW vývojáře neskutečně otravné.
Nemám nic proti tomu, aby někdo používal Defender, ale rozhodně jsou tu lepší (i bezplatné) alternativy. Každý si akorát musí položit tu otázku, jestli se mu to hledání ideálního produktu vyplatí.
Tady bych si dovolil pana Urbana se zastat. On nemusí nutně lhát a mít nějaký špatný úmysl, může mít prostě jen špatné zdroje, špatnou angličtinu a nebo je prostě jen nepoučitelný a ještě stále nepochopil, že tyhle testy, jsou odjakživa jedno velké šméčko, stejně jako samotný software patřící do skupiny "Antivirový software". Fakt si nemyslím že by vyloženě lhal. Já třeba nechápu, jak je možné, že se objeví čas od času někde v TV, na Novinkách, nebo tady článek s krásným titulkem "Virus XY napadl možná, asi, nevíme určitě, miliardu počítačů na světě", když všichni používají nějaký antivir, to mi hlava nebere, tak ten PC proscanuju antivirem z Rescue Media úplně mimo systém Windows samozřejmě (scanovat něco ve Windows nemá smysl), zjistím že jsem "čistej" a pouvažuju zas a znova nad tím, jak je to možné když žádný "Anti" program nepoužívám :-D Pro mě je to pořád velká neznámá prostě a pan Urban může mít opravdu jen málo zkušeností a schopnosti použít selský rozum, ale určitě to tady nepíše s úmyslem lhát, to jsem přesvědčen :-)
Funkci antiviru poznáš PO STAŽENÍ NĚJAKÉHO .exe souboru ??? Na co tam ten antivir pak je, když Ti teoreticky (a většinou i prakticky) dovolí zasviněný soubor stáhnout do PC a bez Tvé vůle a přičinění (podobně jako si Windows 10 dělají co chtějí, ani o tom nevíš) hypoteticky spustit akci onoho viru kterého se každý bojí jako čert kříže? Odpovím si sám - úplně k hov*u :-D