Společnost dala dohromady kolekci 385 druhů malwaru, které v uplynulém půl roce dosáhly největší popularity. Operační systém ponechala ve výchozím nastavení. Windows 8 dokázalo napadnout 61 kousků malwaru. Ačkoli je to jistě velmi výrazné zlepšení ve srovnání s Windows 7, kde Windows Defender vůbec nedetekoval klasické viry a jinou havěť, stále vám po instalaci hrozí docela významné riziko nákazy, asi 16%.
Nadále platí, že řada antivirů od třetích stran vám poskytne lepší ochranu. Vždycky se můžete spolehnout na bezplatný Avast, který svou ochrannou linii skládá z několika štítů, můžete jej používat zdarma, komunikuje v češtině. Kdybyste chtěli můžete investovat peníze do některého z ryze placených produktů, neznámý vám nebude slovenský NOD32. Nadále platí, že aspoň nějaký antivirus – v našem případě Windows Defender – je lepší než žádný antivirus.
Můžeme se ovšem bavit o tom, nakolik lze na takové srovnání pohlížet s respektem, když za ním stojí výrobce antiviru, který čeká, až se mu podaří nalákat zákazníky ke koupi vlastního bezpečnostního řešení.
BitDefender také jako infekci počítá situaci, kdy jedna z breberek spadla při pokusu o spuštění. V jiném případě sice Windows Defender škodlivý kód nedetekoval, avšak zablokovalo ho Řízení uživatelských účtů (UAC). K infekci tedy sice nedošlo, pravdou však zůstává, že Defender v těchto případech selhal. S vypnutým antivirem avšak nedošlo k nárůstu úspěšnosti infiltrace, jak byste možná čekali. Pouze 61 % malwaru se dokázalo prokousat obrannou linií Windows 8. některé kousky se nespustili, jiné byly zablokovány UAC.
Zdroj: BitDefender via The Next Web