Jak to může někdo pokládat za "ekologický" provoz?
Ta elektrárna předpokládám dosud dodávala el. energii koncovým spotřebitelům. Takže teď už ji ale koncovým uživatelům nedodává a těžaři ji "promrhají" na aktivitu, která lidstvu nepřinese vůbec nic.
Za mne je těžba kryptoměn založená úmyslném "pálení" energie neakceptovatelná.
Nechápu, že to plošně nezakázali už na počátku - holt asi lidé, co ovládají legislativu, do tohoto nesmyslu také zainvestovali své "těžce" vydělané finance ...
Že by převratnou decentralizovanou technologii s nepřeberným množstvím use-case? Když pominu cross-border payments (v chudých rozvojových zemích nemá přístup k bankingu ani 20% obyvatel) tak všechny velké (nejen) technologické firmy se blockchainu a kryptu aktivně věnují a to asi nebude náhoda.
např. Microsoft buduje anti-piracy system na Ethereu https://markets.businessinsider.com/news/currencies/microsoft-msft-ethereum-blockchain-fight-piracy-digital-tech-public-ledger-2021-8
Krypto je jak začátky automobilismu... moc to nejelo (pomalý BTC), hodně to žralo (spotřeba elektřiny PoW těžby), plašilo to koně a každej si klepal na čelo, že to je blbost a nikdy se to neprosadí. Že před autem musel běžet člověk s praporkem, nebyly žádný silniční pravidla a alkohol byl při nehodě polehčující okolnost, to je jen pár perliček k pobavení. ;) A kde je automobilismus dnes..
Ale kdo nechce, nevidí.
Jinak i s tou elektrárnou to je jinak než tu píše Patriot, viz zdroj. Ona pomalu krachovala kvůli její neefektivitě (odpadní uhlí), nevyplatilo se dodávat elektřinu do sítě, fungovala pouze ve špičkách. V tu chvíli to někdo koupil a přemýšlel co s ní. A až poté se dostali k BTC a zkusili ho tam těžit a tím zachránili její provoz i zaměstnance a dál likvidují ekologický problém v podobě hromad odpadního uhlí, které na spoustu místech v US v lepším případě jen promořují okolní zem, v horším se samovznítí a nekontrolovaně hoří a znečišťují ovzduší.