Aktuální Boxee Box (vyrobil D-Link) využije SoC platformu Intel CE4100. Stejný kousek křemíku Intel nasadí pro zařízeních s Google TV, jedná se totiž o Atom přímo určený spotřební AV elektronice. Procesor s taktem 1,2 GHz na jednom čipu doplňují další obvody pro zvuk a video a IO zařízení. Co do akcelerace videa by měl být schopnější (vyšší profil/level H.264, větší datový tok…) než nová Tegra, což nakonec rozhodlo.
Boxee Box, zdroj: Boxee
Boxee v useknutém šasi nabídne dva USB konektory, HDMI 1,3, optický digitální zvuk, dva analogové audio výstupy a Ethernet. Uvnitř je ještě Wi-Fi 802.11n a na boku čtečka SD karet. Přehrává tedy z externích disků, flashek a hlavně online obsah. Na to Boxee spoléhá nejvíce, Američané si užijou všechna možná digitální média, která jsou nám zapovězene (televize Hulu, rádio Pandora…), my musím zatnout zuby a vystačit si s YouTube, fotogaleriemi a dalším region-free obsahem.
GUI Boxee Box, zdroj: Boxee
Na pozadí běží upravený Linux s nastavbou Boxee (tu si můžete vyzkoušet na svém Linuxu, Windows nebo Mac OS X také). Softwarová výbava zahrnuje i další nástroje pro sociální sítě nebo třeba internetový prohlížeč s jádrem WebKit a Flashem 10.1. V tu chvíli oceníte oboustranný dálkový ovladač, který má zepředu ovládací kříž a z druhý strany QWERTY tlačítka.
Boxee Box se objevil v předprodeji na Amazonu za 199 USD, u nás by to po přičtení daně a vysokohorských přirážek mohlo být do 6000 Kč. Nejdříve však zaplatí anglofonní trh (v listopadu), na kontinentální Evropu se dostane zřejmě až před Vánoci.
Univerzalita a otevřenost by pro nás mohla být atraktivnější než konkurenční Apple TV či Google TV.