Bez recenze sice nelze říct, jak se deska povedla, model by ale mohl být lákadlem pro ty, kdo chtějí normální desktop s nějakým Core i5 nebo i7, ale zároveň i robustní kvalitu od výrobce zvyklého prodávat v sektoru enterprise. Deska prostřední velikosti microATX má digitální regulaci napětí (s pasivem) a umožňuje samozřejmě přetaktování. Podporuje i rozdělení linek PCI Express 3.0 ×16 z procesoru do režimu ×8/×8, ale druhý slot je fyzicky jen délky ×8 a má uzavřený konec. Na SLI nebo CrossFire to tím pádem nebude. Třetím slotem je pak PCI Express ×4 vyvedený z čipsetu Z97, sloty PCI nejsou.
Další osazení je kvalitní, ale ne přeplácané: pro zvuk je použit Realtek ALC1150 a nezklame ani Ethernet. Supermicro pro něj totiž zvolilo gigabitový Intel I210-AT. Pro úložiště jsou přítomny tři páry portů SATA 6 Gb/s. Zcela ale chybí SATA Express nebo slot M.2, což je trošku škoda.
Také konektory vzadu jsou typicky desktopové: čtveřice USB 3.0 (další dvě pro přední panel mají vývod na PCB), dvě USB 2.0, pětikolíkové analogové audio a optický S/PDIF. Sympatické je, že mezi video výstupy je také DisplayPort. Druhou možností je pak HDMI. Deska má i sériový port, ovšem jen jako vývod na PCB. Pokud by bylo třeba, lze připojit i modul TPM.
Tento výtvor není jedinou či první deskou od Supermicro, určenou do běžných (i když asi spíš dražších) PC. Už loni jsme zde například psali o modelu C7Z87-OCE pro první generaci platformy Haswell. Ovšem tehdy firma ještě tolik nedala na vzhled a deska měla obyčejné modré zbarvení. Rád bych doufal, že se u aktuálního modelu design nezměnil jen proto, že to bez té červené a černé nikdo nechtěl koupit…
Zdroje: Supermicro, techPowerUp, PCDIY!