Dnes se ale budeme věnovat čipsetům kódově označeným Panther Point, které jsou nástupci dnešních P67, H67, Z68 a dalších, a které jsou primárně určeny pro procesory příští generace Ivy Bridge vyráběné 22nm technologií. Tyto procesory budou stejně jako dnešní Sandy Bridge používat patici LGA 1155. Tři chystané modely určené pro domácí uživatele jsou Z75, Z77 a H77. Z75 i Z77 budou podporovat přetaktování a Intel Smart Response Technology (použití malého SSD jako cache pro HDD).
V nabídce nebude žádná varianta označená písmenem P; všechny čipsety totiž budou mít výstupy HDMI a DisplayPort, včetně schopnosti do signálu přimíchat i audio z integrovaného kodeku. Všechny varianty také poskytnou dva porty SATA 6 Gb/s a čtyři USB 3.0. Většina desek si tak vystačí bez přídavných řadičů. USB 2.0 portů bude k dispozici deset.
Pro podnikovou sféru připravuje Intel opět tři varianty, Q77, Q75 a B75. Od „obyčejných“ modelů je odlišuje zejména podpora technologie vPro pro vzdálenou správu počítačů. Pro notebooky se chystají HM75, HM76 a HM77, i zde budou k mání podnikové verze (QM77, QS77). Mobilní platforma s čipsetem Panther Point se nazývá Chief River.
Všechny čipsety této série (desktopové, mobilní i podnikové) mají být vydány v březnu/marci nebo dubnu/apríli příštího roku. Podle několik týdnů starých zpráv Intel posunul vydání Ivy Bridge taktéž na březen 2012. Stojí ale za to připomenout, že procesory Ivy Bridge a čipsety sedmdesátkové řady nemusí nutně vyjít společně. Vzpomeňme ostatně na vydání Core 2 Duo v roce 2006. Jeho první majitelé byli odkázáni na základní desky se starším čipsetem i975X, až o pár měsíců později vyšla řada 965, která umožnila naplno využít přetaktovací potenciál nových procesorů, nabídla variantu s integrovanou grafikou a především byla levnější.