Software x86 na ARMech má fungovat tak, že se program při prvním spuštění překlopí do nativních ARM instrukcí a uloží na disk. Pak už pojede jako program pro ARM a při příštím spuštění se už spouští rovnou ten přeložený kód z disku. Stejně má být nakládáno s knihovnami či s voláním dalších spustitelných souborů - přeloží se jednou provždy při prvním použití.
Zabere to místo v úložišti, ale bude to běhat dobře.
Panove je to jednoduche - cast aplikaci vyuzivajicich UWP bridge muzete najit google searchem. Staci pouzit nasledujici query (presne jak je napsane): "Uses all system resources" site:www.microsoft.com/en-us/store
UWP bridge aplikace vetsinou maji "Uses all system resources" jako jedno z pridelenych prav. Aktualne najde 621 aplikaci, ale ne vsechny bridged aplikace to potrebuji a ne vsechny budou zaindexovane. Takze MS rozhodne nekeca. To vy kecate a co je horsi, naprosto nicim to nemate podlozene. Automaticky predpokladate, ze tam ty appky nejsou a pritom si to neumite vyhledat a overit. Pokud se nepletu, overovani je zaklad solidni novinariny.
A porad tu kecate o tom, ze tam nejsou popularni aplikace, ale jsou. Z popularnich aplikaci tam chybi uz jen SnapChat. Ted po iTunes prisel totiz i WhatsApp. Jdou tam i profesionalni aplikace - od Autodesku i Adobe a dalsich.
Dulezite je, aby tam pribyvaly productivity apps a to pribyvaji - stale rychlejsim tempem. Tech aplikaci ted pribyva nekolik denne, ale zatim je to kratka doba. Desktopove aplikace ale pribyvaly pres 20 let, takze tezko je nekdo prevede vsechny pres noc a logicky to nejaky cas potrva.