Podivali jste se posledni dobou do Windows Storu? Ted je tam skoro vsechno. Nedavno byl pridanej treba Slack. A v cem je to vyznamny? Protoze je to desktopova aplikace zabalena do storu, se vsemi vyhodami - automaticke updaty, vetsi bezpecnost v sandbox prostredi a dalsi. Aplikaci ve Windows Store ted diky tomu pribylo brtutalne.
Navic MS ted uvedl novou, pomerne prevratnou vec. Do tech originalnich desktop aplikaci je mozne pridavat UWP komponenty. Neni tak nutne aplikace prevadet do UWP velkym treskem, ale staci postupne:
1. pridat ji do storu jako desktop aplikaci zabalenou do store formatu
2. postupne nahrazovat komponenty aplikace UWP komponentami
3. vydat zcela UWP-enabled aplikaci
To je budoucnost.
Jen jedna věcná - surface se vyslovuje jinak. "Face" v "surface" nemá s tváří co dělat, proto je výslovnost jiná - viz http://dictionary.cambridge.org/pronunciation/english/surface.
1.Tak ono jak mnohokrát zaznělo...Kdo chce mít zajistěné aktulalizace volí Nexus/Pixel.Kdo má trochu odvahy a nemá čínskou šunku :),bude mít při troše štestí alternativní Rom na XDA.
Mám letitý TF101 a díky XDA má 6.0.1 a možná dostane 7.x.x. :)
Ono by se také nemělo zapomínat že řada TF měla jako jedna z prvních možnost připojit klávesnici.Takže dnešní 2 v 1 dení konceptem nic nového.
Jinak i dnes se na levněších tabletech řekněme nižší střední mají rozlišení 1280x800.Jako novější tablet mám Galaxy Tab 10.1 ten má FullHD ale rozhodně bych neříkal že TF má nepovedený či špatný displaj.Osobně větší rozlišení než FullHD považuji na 10" jako nesmysl :) V době ucedení TF 101 a podobných bylo dané rozlišení dané HW,nechci vidět jak Tegra II/III by běhala na FulHD :)
Do světa tabletů či spíše dotykových zařízení (nepočítaje v to PDA Fujitsu Loox N560 a HP Jordanu 720) jsem naskočil v roce 2010 s konvertibilním notebookem Acer Aspire 1420P (W7x64HP) se v zajímavými vlastnostmi i cenou. Možnost přetočení 11,6" obrazovky a její položení zády na klávenici byl zajímavý koncept (s životností kloubu cca tříletá záruka+týden ;-) ) a v kombinaci s přijatelnou velikostí A4 při hmotnosti 1,6kg byl použitelný i na cestách (sedíc). Lesklý rezistivní dotykový display i přes vybavení zmatňující fólií umožňoval, kromě pera ovládání i například nehtem. Jako člověk trávící denně cca 2,5hod v MHD mi umožňoval čtení dokumentů, vyřizování emailů i psaní krátkých poznámek. Při náročnějším využití (např. virtualizace) sice bylo znát výkonostní omezení použitého CPU Intel SU2300 (Celeron CoreDuo@1,2GHz), ale jinak plně dostačoval.
Po přechodu na Android tablety dle dnešní definice od 2012 9,7" Yarvik TAB467(ARMv5@1GHz) -> 7" Ainol 7 Fire -> 7" Nexus 7 2013 LTE -> 8" Samsung Galaxy Tab S2 LTE jsem se již k dotykovému použití Aceru nikdy nevrátil. Loni jsem si pořídil i levný 8" Windows 10 tablet, ale ten je využíván pouze sporadicky na výletech s požadavkem na místní kompatibilitu s Windows(Office), ta vzdálená se dá zajistit přes VPN/RDP z Android TBL.
Jak bylo v podcastu řečeno, tablet není pro každého, ale pro ty co mají příležitost k jeho využití za něj prakticky není náhrady. Možnost rozšíření např. o LAN adaptér pak rozšiřuje jeho pracovní využití. Jak jsem psal ve vedlejším vlákně náhrada SF byť velkým vzhledem k omezené ergonomii z mého pohledu variantou (hovoříc ze zkušeností tří let na 7" tabletech (WXGA+, FullHD+). Kdo si nezkusil 8"(4:3) AMOLED neví o co přichází. ;-)
Osobně bych uvítal kdyby se odolnost TBL proti vodě(či aspoň vlhkosti) stala do budoucna běžnější.
Pokud se podíváme na cenové srovnání iPad Mini 4 a Samsung S2 8.0 LTE není rozdíl ceny větší než 10%, což také naznačuje srovnatelnost těchto platforem/zařízení.
2 PU: Můj Samsung S2 8.0 měl při pořízení Android 5.1, od loňska běží na 6.0.1 a je snad přislíbena i verze 7.1. Nakolik je to podstatné je otázkou, bez větších omezení se dnes dají využívat tbl i s 4.4.x.