Odpověď na názor

Odpovídáte na názor k článku Cnews FM: Jsou e-čtečky a tablety slepé uličky? [podcast]. Názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

  • Tento text je již více než dva měsíce starý. Chcete-li na něj reagovat v diskusi, pravděpodobně vám již nikdo neodpoví.
  • 11. 11. 2017 8:10

    Radek Holeček

    Pár připomínek:
    a) Spousta lidí opustila čtečku poté, co ji rozbili, což není nic nesnadného.
    b) Cena čteček stagnuje a spíše roste. Můj první Kindle (3 keyboard) z října 2010 stál 139,99 dolarů, stejně jako stojí aktuálně Paperwhite 3. A zatímco tenkrát to bylo to nejlepší, dneska tu máme ještě víc jak 2x dražší Oasis. To rozšiřování opravdu moc nesvědčí.
    c) Čtečky se zasekly na 6 palcích a i když existuje pár výjimek, je to nedostatečné. Taková A4ková čtečka za přijatelnou cenu na studium odborné literatury by úspěch měla, bohužel dneska její cena začíná na nějakých 750 dolarech.
    d) Většina lidí nečte, takže čtečku nepotřebují. Z toho zbytku chodí dost lidí do knihoven a ti čtečku využít nemohou, protože knihovny (a zákony) zaspaly dobu a zatímco za 60 korun ročně členského příspěvku si mohu půjčit papírových knih kolik chci, elektronickou knihu mi nikdo v podobné cenové relaci nepůjčí.
    e) Elektronické knihy jsou drahé. Dost často chci koupit elektronickou knížku, koukám na ceny a všichni prodejci ji mají za doporučenou cenu, zatímco v papírových se předhání ve slevách. Dochází tedy k situaci, kdy elektronická knížka je dražší, než ta papírová (naposledy jsem kupoval ebook "Jak shodit kila a oslabit korunu" od bývalého guvernéra ČNB a dost mě to vytočilo).
    f) Osobně mě neskutečně vytáčí politika Amazonu, kdy přešel z tlačítek na dotykové displeje (bez tlačítek). Kindle 3 keyboard i Kindle 4 byly v tomto ohledu prostě geniální. Aktuálně čtu na Paperwhite 3 a to ovládání prostě není ono.