Corsair představuje nové produkty, které však nejsou pro každého. Co si o nich myslíte vy?

Sdílet

 Autor: Corsair
Společnost Corsair, zabývající se výrobou nejen počítačových komponent, při svém včerejším streamu představila řadu novinek, které potěší zejména příznivce barevných počítačových sestav a periférií svítících všemi barvami. O jaké produkty se jedná a jaká bude jejich cena?

Corsair své produkty prostě umí a stejně tak dokáže zaujmout i s novými nápady. Při včerejším streamu, jehož záznam můžete najít na YouTube, jsme se dočkali představení hned tří nových produktů, které obohatí už tak rozmanitou nabídku produktů.

Konkrétně se jedná o vydání staronové mechanické klávesnice K70 RGB Pro, PC skříně iCUE 5000T a pravděpodobně nejzajímavějším produktem jsou nové trojúhelníkové RGB bloky s označením LC100. Pojďme se nyní na jednotlivé produkty podívat více zblízka.

Mechanická klávesnice K70 RGB Pro

Prvním představenou novinkou je DALŠÍ verze pravděpodobně nejoblíbenější modelové řady mechanických klávesnic od Corsair s označením K70, tentokrát s přívlastkem RGB Pro. Corsair musí sérii K70 opravdu milovat, jinak by nepřicházel s další verzí, která se od předchozích liší snad jen drobnými kosmetickými úpravami, které nyní více korelují s celkovým nově nastaveným brand designem.

Mechanická klávesnice Corsair K70 RGB Pro Mechanická klávesnice Corsair K70 RGB Pro (zdroj: Corsair.com)

Stejně jako u předchozích verzí, i v případě K70 RGB Pro najdete mechanické spínače Cherry MX (red, brown, blue, silent a speed), dvojitě vyztužené PBT klávesy, robustní a kvalitní hliníkový rám, tournament switch a technologii processingu od AXON.

Jedinými inovacemi je tak přepracovaný design, připojení klávesnice k počítači přes USB-C/USB-A kabel a odnímatelná opěrka dlaní, která se nyní přichycuje ke klávesnici ne nacvaknutím, ale za pomoci magnetů. Magnetické uchycení sice může na jednu stranu zpříjemnit jednoduchost „nasazení“, osobně ale nejsem fanouškem magnetických opěrek zápěstí, a to hlavně z důvodu nedostatečné síly uchycení. Klávesnice Razer BlackWidow V3 může se svojí zbytečnou magnetickou opěrkou posloužit jako odstrašující příklad.

Rozhodně se však podle prvních dojmů nejedná o špatnou klávesnici a pokud se nyní poohlížíte po nové mechanické klávesnici, může být Corsair K70 RGB Pro za cenu 160 $ vhodnou volbou.

Počítačová skříň iCUE 5000T

Další představenou novinkou je nová MID TOWER počítačová skříň s označením iCUE 5000T s podporou až ATX desek. Tato skříň navazuje na řadu 5000 a přináší s sebou řadu novinek, které potěší hlavně příznivce barviček a „jednorožcích buildů“.

Počítačová skříň Corsair iCUE 5000T Počítačová skříň Corsair iCUE 5000T (zdroj: Corsair.com)

Boky skříně obsahují 208 individuálně adresovatelných RGB LED diod a stejně jako u jiných modelů řady 5000 máte možnost pro lepší airflow sundat přední tvrzené sklo a vrchní kryt. iCUE 5000T bude v základu obsahovat 3 předinstalované LL120 ventilátory, controlller iCUE COMMANDER CORE XT a RGB LED controller pro ovládání předinstalovaných LED pásků.

Pozoruhodná je i podpora ventilátorů a chladicích prvků. Stejně jako u ostatních PC skříní řady 5000, i v případě tohoto modelu můžete sundat boční část, díky čemuž pojme iCUE 5000T až 3× 360mm radiátory, případně 2× 280mm zároveň. V případě chlazení procesoru vzduchem můžete základní desku osadit chladičem s výškou maximálně 190 mm. Zároveň chválíme i propracovaný cable management na zadní straně a „tool-free“ manipulaci se skříní.

Nová skříň iCUE 5000T bude dostupná ve 2 barevných variantách – černé a bíle. Obě verze se přitom budou prodávat za stejnou částku a to 400 $.

Světelné trojúhelníky iCUE LC100

Poslední a pravděpodobně nejzajímavější novinkou jsou světelné bloky s označením iCUE LC100. Už na první pohled je jasné, že původní inspirace přichází od světelných bloků Nanoleaf. Corsair ale pojal trojúhelníkové provedení po svém a výsledkem jsou trojúhelníkové světelné bloky s magnetickým uchycením, které můžete skládat do jakéhokoliv tvaru dle vaší fantazie.

Světelné trojúhelníky Corsair iCUE LC100 Světelné trojúhelníky Corsair iCUE LC100 (zdroj: Corsair.com)

Základní balení bude obsahovat celkem 9 trojúhelníkových bloků, další si můžete dokoupit v samostatném expansion kitu a to vždy po 9 kusech. Zde je nutné zmínit maximální počet bloků na sebe vzájemně napojených. Celkem můžete na 1 lightning channel u Lightning NODE Pro umístit 18 bloků. Velikost jedné strany trojúhelníku je 45,3 mm, na výšku pak jeden blok měří 39,3 mm.

Každý panel obsahuje 9 RGB LED diod, které rozvádí difuzor do celé plochy trojúhelníku. Všechny bloky pak celkově obsahují 81 RGB LED diod. Ovládání a nastavování barev probíhá u Corsair tradičně skrze program iCUE.

Světelné panely iCUE LC100 určitě nejsou produkt určený pro každého a jedná se spíše o bonus navíc pro ty, kteří nikdy nemají dost „barviček“ ve svém buildu a neustále chtějí nové a nové. Své příznivce si však LC100 určitě najde. Základní starter pack obsahující 9 světelných bloků, controller Lightning NODE Pro a veškerou další kabeláž vás vyjde na 130 $, za rozšiřující balíček obsahující 9 světelných bloků si pak Corsair řekne dalších 100 $.

 

Co říkáte na nově představené produkty a jak se vám líbí? Podělte se s námi o váš názor do komentářů a hlasováním v anketě.

ICTS24

Líbí se vám nová klávesnice Corsair K70 RGB Pro?

[democracy id="380"]

[democracy id="381"]