Tak na toto jsem zvědavý. V PC mám BX200 (240GB, SATA) na systém a bohatě to stačí. Už nějakou dobu pokukuji po MX500 (500GB) na hry. Chce to nějaké testy a porovnat BX500 a MX500. Jestli má cenu si připlátit či ne. Nebo vzít nějakou NVME? Co jsem koukal, tak člověk mezi NVME a SATA rozdíl moc nepozná. Jen v benchmarcích je to vidět. A jestli se mi má načítat něco 10 sekund (NVME) nebo 12-13 (SATA) tak to mi fakt žíly neutrhne. Nebo vzít slušné NVME (např. ADATA XPG GAMMIX S11 (240GB)) na systém a BX200 použít na hry? Sakra, to je dilema...aaaaa, panika....asi si vezmu prášky :-D :-D :-D
GTX1080(Ti), core i7-8700K nebo snad RyZen 7 ? Pak neni o cem, ber NVMe.
Jinak SATA plne dostacuje. Jinak jo neni vubec od veci pouzit dva SSD, jeden mensi na OS+programy a delat si pravidelne bitovou zalozni kopii a druhy na hry, tam zalohy nejsou zpravidla potreba, protoze lehce to ze Steamu sejmes znovu. Ja to tak mam 256GB na OS+programy a 1TB na hry. ;-)
40 TB je v pohodě. Ten, kdo si koupí 120GB variantu ji asi nebude nějak intenzivně používat. Já mám na systémovém SSDčku za 7,5 měsíce 2,65 TB, takže těch 40 TB by mi vydrželo přes 9 let. A to si myslím, že ten počítač využívám celkem intenzivně. U všech notebooků mám po několika letech taky jen jednotky TB.
Je ale pravda, že možná někdo, kdo má málo paměti a systém neustále swapuje, si těch 40 TB může vyčerpat dřív, než by čekal.
ono je to trochu chyba vyrobcov, ale na M2 sa da pripojit aj sata disk (ktory nema tvar 2,5" skatulky) - cita/pise potom pod 600, a da sa tam pripojit aj NVMe disk, a ten potom cita/pise nad 600, napr. 3200 citanie 2000 zapis a tak.. Je to tak trochu oyeb na zakaznikov, ktory si v dobrej viere kupia M2 disk a potom maju citanie 400 a zapis 300 - napr. zeleny WD.
Co pořád máte (vy a hh). Snajprik říká něco o blbech, co by si místo rychlého M2 koupili 2,5'' SATA disk. Já mu oponuju, že spousta počítačů nemá ani ten M2. A vy tu začnete o tom, že existují i pomalé disky do M2. Jak to s tím souvisí?
Jinak je snad zákazník svéprávný a vidí, co si kupuje. U těch disků snad výrobci rychlost udávají a udávají i v jakém standardu ten disk je schopen po M2 komunikovat.
Když už nadávat na výrobce, tak bych se místo výrobců SSDček, kteří to říkají naprosto jasně, soustředil spíš na výrobce základních desek či notebooků, kteří do specifikací uvedou jen ten M2 slot a člověk netuší, co se tam strčit dá a co ne.