Hra má poměrně prostá pravidla. Na listu je procesor vyobrazen spolu s různými parametry: například datem uvedení, maximální dosaženou frekvencí jádra a sběrnice, počtem tranzistorů, výrobním procesem a hodnotou TDP. Při hře vynášíte kartu a oznámíte jednu z vlastností. Na základě této charakteristiky se pak vyložené karty všech karbaníků srovnají a vítězná karta ostatní bere (u charakteristik jako je spotřeba či velikost čipu ale vítězí menší číslo). Hra končí, když se celý balíček sejde u jednoho hráče, jenž se tímto stává vítězem partie.
Sestava 30 použitých čipů je povětšinou tvořena kusy známými z PC. Dostalo se ale i na různá CPU typu RISC či starodávnou klasiku jako Zilog Z80, Motorola 68000 a MOS Technology 6502. I tak mám však dojem, že kolekce by měla být minimálně dvakrát tak veliká, aby se do ní vešlo trochu víc exotiky. Chybí například čipy architektur Itanium, Alpha a ARM, nebo zajímavé kapitoly jako byl Crusoe od Transmety. Naopak vcelku zbytečně je zde například Phenom I i Phenom II (anebo Core i5 vedle Core i7, přičemž tato označení ani nekorespondují s určitou architekturou). Zatímco první karetní sada obsahuje desktopové čipy, autor by v budoucnu chtěl uvést další edici s procesory mobilními.
Pokud byste snad o CPU Wars měli zájem, vězte, že vás balíček vyjde na 12,50 USD. Při zaslání do našich končin však k těmto penězům přibude ještě nějaké to ne úplně malé poštovné. Po pravdě řečeno bych si tyto karty dokázal představit jako drobný dárek (materiál, tisk a zpracování jsou údajně na dobré úrovni). Sám bych je ale asi z balíčku zrovna často nevytahoval.
Zdroje: CPU Wars (oficiální web), ExtremeTech