Největší změnou je rychlejší odesílání dat, které je prý potřeba například kvůli videokonferencím. Má být zajištěno funkcí MU-MIMO pro uplink. Doposud je šíření signálu pomocí více antén a streamů (multi user-multiple-input multiple-output) povinné pouze pro příjem dat (směrem k zařízení), ale pro odesílání ne. Některá zařízení tak mohou novou specifikaci splňovat už nyní, nebo po aktualizaci firmwaru. Jistou podporu by měly mít čipy Intel AX210, Broadband WAV600-2 či MediaTek Filogic.
Další změnou má být vylepšená správa napájení. Nižší spotřeba v režimu spánku, ale také třeba také rychlejší probouzení. Obojí mají využít zařízení IoT (internetu věcí). Standard Wi-Fi 6 byl relativně nedávno v roce 2020 rozšířen na Wi-Fi 6E (stále pod označením 802.11ax), což přineslo podporu frekvenčního pásma na 6 GHz. Tahle frekvence se prozatím ani nestihla v produktech zabydlet a rozšířené jsou hlavně zařízení s Wi-Fi 6 a se starším Wi-Fi 5.
Není příliš jasné, jestli Wi-Fi 6 Release 2 bude automaticky mít i pásmo 6 GHz (a tedy by se standard mohl jmenovat spíše Wi-Fi 6E Release 2), nebo budou existovat i verze bez 6 GHz. Další zlepšení, doufejme, přinese až Wi-Fi 7 (802.11be). Má to být hlavně dvojnásobná šířka kanálu až 320 MHz a teoretická rychlost blížící se k 50 Gb/s (při součtu všech tří kmitočtových pásem).
zdroj: Wi-Fi aliance