Co k tomuto tématu oficiálně říká sama společnost? Nic moc jiného. Jednak chce vytvořit adaptivní prostředí, které padne na každou obrazovku, ať se nám to sebevíc nelíbí, hamburgerové tlačítko se pro tento účel hodí dobře. Vývojáři žádali, aby bylo prostředí povědomé lidem, kteří přechází z jiných platforem. Proto Microsoft prozkoumával designové koncepty a zkoušel prostředí zjednodušit.
Tady už sklouzáváme do omáčky. Každopádně dále Shum potvrdil, že neučesanost a neobroušené hrany jsou součástí procesu vývoje. Nelze čekat něco jiného, když dostaneme sestavení systému na testování tak brzy. Dnes tedy ještě nevidíme konečnou podobu. Mimochodem, o novém designu píše jako o adaptive UX.
Tři panely na velké obrazovce, na malou se vejde pouze jeden
Dokonce se aspoň v některých aplikacích změní často vytýkaný směr – Microsoft minimálně v Outlooku přesune ovládací prvky zpátky dolů. Tohoto způsobu umístění ovládacích prvků se prý firma bude držet. Speciálně pošťák obdrží další funkce jako složku kombinující příchozí e‑maily z více účtů nebo označování více položek najednou.
Podobně se do kalendáře blíží přístupněji umístěná funkce pro zobrazení náhledu na celý měsíc, přičemž na větších telefonech se zobrazí navíc pár řádek. Microsoft slibuje, že se aplikace budou průběžně zlepšovat. Tak jen aby to tentokrát opravdu tak dopadlo. V případě adresního řádku v Edgi se firma stále nerozhodla. Může být nahoře, nebo se vrátí dolů. Finále ještě může přinést nečekané zvraty.
Zdroj: Blogging Windows