Doma jsem to vyřešil internetovým rádiem z Lidlu (hraje velmi slušně, za tu cenu). Má i DAB+, ale u nás žádné české vysílání nechytám. Navíc to, co se na klasickém FM chytit dá, je (až na Radiožurnál) absolutní odpad, v čele se "Šimpanzovi" co hrají jen český odpad a "Dekadence F1" s rádobyvtipnými moderátory s fekálním humorem.
Běžně poslouchám Beat, tam jsou normální moderátoři a v drtivé většině času poslouchatelná muzika.
Zdravím, právě vybírám rádio s DAB+ a našel jsem tyto: https://www.2din.cz/autoradia-2din-s-dab/ tak bych se jen rád zeptal (trošku off topic), zda-li by se tu v diskuzi nenašel někdo kdo si ho pořídil a jak jste spokojení, případně jestli mi doporučíte jiné, kvalitní.
ony i byly, ale poměrně okrajové značky (LG, Cat). U mobilů je to navíc celkem jedno, tam se dá poslouchat internetové rádio.
Spíše mně vadí, že autorádia moc DAB nepodporují, a to jak ta firemní, tak ta aftermarketová. A když už ano, tak je to součást segmentace trhu, takže musíš oželet jinou vlastnost/kvalitu (anebo si připlatit).
Když on je to takovej hnůj, že tomu nepomůže ani svěcená voda. DVB-T2 je taky dobrej podvod. Třeba u stanic ČT nemám co vytknout. Obraz opravdu lepší, zvuk AC-3 @ 448 kb/s. Ale komerční stanice... Zvedlo se sice lehce rozlišení, ale datový tok se snížil na brutálních 600-800 kb/s a zvuk je místo MPEG-1 Layer II @ 192 kb/s nyní HE-AAC @ 96 kb/s... Zní to jako z plechovky a jsou nepříjemně zvýrazněné sykavky v řeči. MP2 je sice starý kodek, ale poměrně dobrý (alespoň při vyšším bitratu). Myslet si, že se mu vyrovná HE-AAC s více než dvakrát menším datovým tokem je vskutku naivní představa. Takže to dělám tak, že ČT sleduji z DVB-T2 a vše ostatní z DVB-T, dokud se vysílá. Nevím, zda se bude po úplném ukončení přechodových sítí nějak hýbat s datovými toky... v to mohu jen doufat. To samé je s tím DAB rádiem. Cokoliv pod 128 kb/s už je hodně o kompromisech. A v DAB+ se běžné vysílá i při polovičním toku. Kdyby se vysílalo v AAC-LC @ 128 kb/s, dalo by se to třeba i poslouchat.
Není to jedno.
A to především kvůli spotřebě el. energie, zejména pokud jsi připojen přes mobilního operátora. Příjem internetového rádia není jen pasivní příjem jako v případě FM nebo DAB. Jsi zároveň vysílač (potvrzování paketů, aj.) a kilometry vzdálená BTS tě musí "slyšet". To si žádá ohromné množství energie. Delší poslech takového rádia si pak velmi rychle rozmyslíš.