Není sice ani zřejmé, jak přesně by chtěl Donald Trump aplikaci zakázat. Do hry se ale vložil Microsoft, který by část TikToku mohl koupit. Konkrétně jen americkou (plus kanadskou, australskou a novozélandskou) část sítě, což by znamenalo, že data amerických uživatelů zůstanou na serverech Microsoftu.
Technicky by ale oddělení bylo velmi složité. Uživatelé by se chtěli vidět navzájem z celého světa, ne pouze regionálně. Také většinovým vlastníkem by stále byl ByteDance. Ten by ale musel data uživatelů nejen převést na Microsoft, ale hlavně na svých serverech smazat. A víme jak je to s mazáním uživatelských dat například u Facebooku…
Microsoft sdělil, že jednání o případném odkoupení části TikToku budou hotové nejpozději do 15. září. Ať už dopadnou jakkoliv. Problémy s TikTokem má také Indie, která by se možná do podobného obchodu chtěla nějakým způsobem zapojit.
Tip: TikTok zakazoval moderátorům doporučovat videa se škaredými a chudými uživateli
Šéfem (CEO) TikToku je aktuálně Kevin Mayer, který dříve působil v Disney. Americký trh má na starosti Vanessa Pappas, která v krátkém videu sdělila, že TikTok se nehodlá odnikud stahovat. Na síti má účet na 100 milionů američanů.
https://twitter.com/tiktok_us/status/1289565422350553091?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1289565422350553091%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.engadget.com%2Ftiktok-us-ban-trump-023941270.html
Vláda Spojených států může mít oprávněný zájem o data, pokud jde o používání například v ozbrojených složkách. Je ale otázkou, zda se má starat o soukromí uživatelů, kterým na jejich datech příliš nezáleží a sdílí prakticky vše.