Na Honoru se mi (zřejmě) ukončuje i aplikace od Google Zprávy, takže občas přestane fungovat spojení s https://messages.android.com/. Nevím, zda je to vlastnost Androidu nebo agresivita Honoru. Ve výjimkách ji mám přidanou, ale stejně se to celkem často stává :-(
Sony Stamina, na starším telefonu jsem ji měl zapnutou trvale. Šetřilo to docela dost, omezení nebyla nikterak znatelná. Moderní stamina nejde prakticky vůbec nastavit, a i v režimu "výkon" se v rámci úspor dost kouše obraz (zřejmě omezená snímková frekvence displeje), takže vážně jen někde ke konci baterie, aby vydržela o trochu dýl. Už to není žádná konkureční výhoda telefonů Sony jako to bývalo dřív.
Myslím, že přiškrcení povoleného výkonu pro aplikace na pozadí není špatná věc. Na pozadí neběhá jen jedna aplikace, ale obvykle o dost víc. No a když se sejde pár kousků od prasovývojářů, kteří kašlou na efektivitu, baterka jen trpí. Ale je pochopitelné, že se to takovýmto vývojářům moc nelíbí, najednou musí dělat něco, co neumí - místo zprasků psát efektivní kód.
Výrobci dělají ze smartphonů hloupé mobily, tvrdí čeští vývojáři .
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Chci-li s baterii vydržet co nejdéle, musím každou chvíli zastavovat aplikace na pozadí, což je obtěžující faktor .
Pohodlnější mi přijde, sám si aplikaci aktivovat rozkliknutím na ikonu, v případě potřeby .
To je podobné, jako by se mi v Autě každou chvíli sám Startoval Motor a já musel běhat každou chvíli ho vypínat, abych nepřišel o benzín .
Nemám problém s agresivním ukončováním aplikaci za předpokladu, že uživatel dostane k dispozici FUNKCNI VOLBU, jak určit, které aplikace nemají být na pozadi ukončovany. Samozřejmě je to často i problém RAM. Na telefonech s 2 GB prostě endomondo na pozadí běžet prakticky nemůže – stačí, abyste pustili náročnější aplikaci, třeba Viber, nebo nějakou hru a endomondo je prostě odstřeleno.
Není to tak jednoduché. Výrobce se snaží, aby jeho výrobek fungoval co nejvíc v rámci deklarovaných parametrů, třeba aby baterie vydržela tak jak výrobce avizuje. Když se pak najde dementní vývojář, který na pozadí pustí renderování videa (přeháním, aby to bylo naprosto jasné), je chyba u výrobce telefonu (který něco takového nepovolí) nebo na straně vývojáře (který se tam snaží nacpat něco, co tam vpodstatě nemá co dělat). A pak je tu faktor uživatele, který v drtivé většině nemá zájem řešit co tam běhá nebo neběhá a kolik to žere. Vidí jen to, že mu baterka nepřežije ani noc a vina nejde za dementně napsanou aplikací na pozadí, ale za výrobcem telefonu.
Jirka1or i loobick, přečtěte si alespoň ten článek. Jinak přirovnání k autu lze použít, jen ne takhle. Jde o start-stop systém, auto rozhoduje za vás kdy motor poběží protože je to pseudo úspornější na emise a benzín. Stejně tak telefon příliš agresivně omezuje aktivitu na pozadí, a reálně ušetří prd, většinu baterky žere displej a gps. Trocha výpočetního výkonu na pozadí s nízkými takty není prakticky nic. Představte si, že by přehrávání hudby bylo možné jen s rozsvíceným displejem, protože jinak se přeci vše zabije, tedy i přehrávač. Sice to žere víc, protože musí svítit displej, ale zhasnutý to vydrží o pět minut dýl.
Tady se můžete podívat, jaká je spotřeba VELKYCH externích GPS cipu:
https://www.sparkfun.com/pages/GPS_Guide
Nejakych 30-40 mA je opravdu nic. 30 mA u mobilu s baterii 4000 mAh znamena 133 hodin (!) provozu.