Odpovídáte na názor k článku Dvanáctijádro Intel Core i9 vyjde za týden, osmnáctijádrové Core i9-7980XE 18. října. Názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Ale houby. Jen mě neskutečně štve, že nikdo z vás nevidí, že ty procesory tu nejsou běžné ne proto, že by je Intel nevyráběl, ale prostě proto, že lidé jaksi nemají potřebu.
Prohlídněte si nějaký test těchto procesorů a zjistíte, že rendrování to zrychlí, ale kolik promile ze všech uživatelů renderuje? Zrychlí to i šifrování, ale i těm, kdo šifrují "on the fly" je naprosto ukradené, jestli jim to šifruje 2 GB/s nebo 1 GB/s, protože to stejně brzdí ten disk. To samé s nějakou kompresí 7z apod. Jednak to brzdí disk a jednak kolik toho běžný člověk zazipuje, aby ho to trápilo?
U her je situace taková, že to brzdí grafika. Rozhodně nemá smysl si koupit 2x tak drahý procesor, aby člověk získal 5 % FPS navíc.
Ukažte mi jedinou testovanou aplikaci, kde si běžný uživatel řekne - hurá, konečně mi to bude fungovat k mé spokojenosti.
Ale tohle, vy prostě vidět nechcete. Podle vás to Intel schválně bojkotuje a jediné, co ho donutí něco udělat, je konkurence, která přišla s něčím geniálním. Řekl bych, že to geniální bude poslední hřebíček do jejich rakve a konečně zkrachují a zbytek firmy koupí někdo, kdo bude mít na to, aby firmu provozoval a nemusel řešit, jestli první rok vydá desktopový procesor, druhý rok serverový a třetí mobilní a nebo naopak, ale vrhne na trh všechno najednou.
AMD v dnešní podobě nějak nechce akceptovat fakt, že nadpoloviční většina počítačů, jsou notebooky. Ty jsou omezeny spotřebou, tedy mraky jader jsou jim k ničemu. Software se přizpůsobuje tomu, co lidé používají. Ale ne, AMD vyrukuje s nabušenými stolními procesory a dopadne úplně stejně, jako když přišla s 8jádrovými buldozery. Ano, Ryzeny, Threadrippery a Epycy jsou výrazně lepší, ale opět je tu problém, který se za těch šest let od buldozeru nezměnil. Ta jádra prostě nejsou potřeba, i když tajtrdlík DD bude vykřikovat totéž, co vykřikoval před 6 lety, a to, že je to kvůli neoptimalizaci softwaru.
Ano, v serverové oblasti mají jádra smysl. Jenže i v serverové oblasti nemá smysl hnát se za počtem jader v okamžiku, kdy mi to nedovoluje spotřeba čipu. K čemu je dobré udělat tisícijádrový čip, když každé jádro poběží na pár stech MHz, celkový teoretický výkon bude dejme tomu několikanásobný, ale cena čipu bude stonásobná?
Takže ne, nejde mi o přeměřování pindíků. Jen mě vytáčí to nekritické nadšení z AMD a ta naprosto zbytečná kritika Intelu. Toť vše.