I pokud tedy máte ve spodní části tohoto LCD s 93cm úhlopříčkou nějakou lištu, dvě pracovní okna vedle sebe s rozlišením 2048 × 2048 bodů jsou slušným luxusem. Jestli jsem dobře přeluštil japonštinu, nejvyšší rozlišení dané DisplayPortem (QFHD) by mělo být rovněž podporováno. Rozteč bodu je pouhých 0,1995 mm.
Další ilustrace trochu napovídá, kam Eizo s FDH3601 míří. Řídící věže letišť a další specializovaná pracoviště, tam se výhody takového monitoru mohou nakonec zaplatit. Regulace jasu je každopádně zajímavá: od 30 do 700 cd/m2, ergonomicky pracovat tak můžete jak v noci, tak za slunečného dne právě někde v prosklené letištní věži. Překvapilo mě, že tak vysokého maximálního jasu bylo dosaženo použitím podsvícení W-LED.
Matrici mohu jen tipovat na IPS, max. kontrast by tomu napovídal, pozorovacé úhly 176/176 jsou však uváděny spíše u starších VA (nebo ASV od Sharpu). Podle demonstrovaného minimálního barevného posunu při pohledu z ne až takového úhlu ale přece jen zůstanu u IPS. Možná se jen u takových monitorů nejde při specifikaci úhlu tak na krev (= skutečně až na kontrast pouze 10:1).
I další vlastnosti jsou pořád před vším, co znáte z desktopových LCD. Monitor využívá 16bitovou LUT tabulku, při 10bitovém vstupu se také snaží o 10bitový výstup (zřejmě s FRC) a mezi vstupy jsou dva DVI-D (levá a pravá strana obrazu) stejný počet DisplayPortů a USB. Senzor vybavený pohybovým čidlem pro detekci u monitoru sedící osoby už jako EcoView Sense znáte z recenzí jiných LCD Eizo tady na ExtraHardware.
Monitor opravdu není z řady obyčejných: 24 roků záruky a všelijaké certifikáty jdou ruku v ruce s oznámenou cenou 2,88 milionů jenů. U nás by to mohlo být tedy něco přes 600 000 Kč, je ale otázkou jestli a případně kdy se k nám monitor dostane. V září by měl být v prodeji v domovském Japonsku.
Zdroj: Eizo via Akihabaranews