Je to hold ostuda samotného Googlu, že ve svém systému předem nemá podrobnější diagnostiku spuštěných procesů. využití paměti, procesoru, využívání uložiště a díky tomu přispěla k existenci hromadě méně a více pochybných boostrům, speedům. čističům apod., které potom spoustu výrobců zabudují přímo do ROM.
A opet smazano.
Nevim proc to delas, bavi te to hodne?
V prispevku jsem ti psal, at mi teda reknes nejaky jiny vhodny termin, kterym popsat schyzofrenii Googlu, ktery nejprve nezvladne celej Android, aby pak vyvijel aplikaci na cisteni. Jenze nic, sam nedokazes popsat situaci lepe, ale muj komentar smazes. Opravdu nevim co si o tom myslet.
Napisi to teda jinak. Google proste neni normalni a nova aplikace tomu odpovida. (Tohle ale vubec nevystihuje pointu toho jak je lagdroid spatnej, je to podobne jako kdyby se ten Polivkuch film jmenoval DivkaChlapciDobryDen.)
Za to Google nemuze, to je na vyrobcich zarizeni, beeee, beeee, beeee.
Dobry no, Google mazane indoktrinoval sve fanousky tak, aby se neschopnost Google vynutit aktualizace jejich operacniho systemu Android prenesla na vyrobce hardwaru, kteri podle Google a jeho fanousku mohou uplne za vsechno.
Me to nezajima. Androida vyviji Google, tak at si to osefuje, neni-li toho schopen, tak at se potom nedivi, ze nekterym uzivatelum Androidu kypi krev.
Už od prvního dvoujádrového telefonu na trhu používám https://play.google.com/store/apps/details?id=nextapp.fx&hl=cs Doposud se jedná o bezkonkurenční správce souborů. Oceňuji google snahu ale tohle působí spíše jako obyčejný čistič. Kdyby byl aspoň low level jako https://play.google.com/store/apps/details?id=nextapp.fx&hl=cs který je na androidu taky velice dlouho.
Bez ironie, invektiv a sprostoty, zcela seriozně a vážně navrhuju; Od nepaměti člověk na forech tohohle typu sleduje poměřování pinďourů mezi uživateli Windows a Linuxu, AMD vs. Intel, Maců vs. zbytek a určitě by vás napadly další "kontra" dvojice a odjakživa taky tyhle stupidní hádky slouží pouze ke zvyšování ratingu webů, ale doopravdy neprokázaly a nevyřešily ani Ň. Teď a tady je řeč o Androidu a já se teď a tady ptám, Tebe Redmarxi, ale i ostatních a klidně mi to pošlete i na mail pokud nechcete svinit tady nebo se bojíte že vám to někdo smázne, V ČEM JE TEN ANDROID TAK ŠPATNÝ ? Nezajímají mě obligátní odpovědi srovnávací s jiným systémem, o tom není řeč. Nezajímají mě ani odpovědi někoho kdo to vživotě neviděl a žije jen z internetové propagandy a "zkušeností" známého od známé co to už někdy viděl, zajímá mě přesně to, na co jsem se ptal :-)
erichzann(@)seznam.cz
Já nevím jak to tam má Google (myslím tím v telefonech či zařízeních se kterými má přímo něco společného Google), ale já to tedy ve svém telefonu s OS postaveném na Androidu mám, vidím v reálném čase která aplikace kolik CPU času využívá, místa na int. ext. uložišti zabírá či využívá, kolik RAM atd. atp. Těch údajů je tolik že ani netuším k čemu je mi to vlastně všechno dobré, nicméně jsou tam. Stejně tak dostanu hlášku, když je třeba vyčistit balast a sám si mohu nadefinovat co a odkud se má odstranit. Já nevím co máte kdo za přístroj, ale mi to takhle prostě funguje a nepamatuji, si že by to někdy bylo jinak. Vyjímkou byl tedy jeden telefon od LG, ale to se jednalo o Android 2.2 resp 2.3 a to už bych tehdy fakt chtěl hodně, ale minimálně od verze 4.2 resp 4.4 jsem to v telefonu (a jednom tabletu) měl vždycky už v základu a pokud to tam někdo nemá, těch nástrojů které to pohlídají a zdiagnostikují je milion, tak fakt nevím o jaké ostudě je tady řeč :-)
Je to možné, já Ti to neberu, ROOTnout telefon je to nejmenší a hlavně to u této platformy jde, u jiných si o tom můžeš nechat tak maximálně zdát (opět bez ironie a zášti, jeniom technická poznámka), ale otázka je, zda-li to vůbec někomu vadí a má s tím nějaký problém aby bylo třeba to řešit, nebo zda-li je to jenom "problém" který byl vymyšlen jen proto aby se mohlo hejtovat :-)
Já nechci Googlit, tam se dočtu přesně to co ty, ale to ještě pořád neznamená že tomu budu rozumět, stejně jak to máš nejspíš Ty, takže se ještě jednou zeptám, proč vlastně potřebuješ měnit spouštěcí flagy a o čem to PODLE TEBE (ne podle Google) je? :-)
Ty prostě musíš ve svém vlastním zájmu pochopit jak to je s Androidem, jinak se prostě nehneš z místa :-) Google vyvíjí Android, který používá ve svých zařízeních, ale to je všechno. Android je opensource, každý výrobce si ho modifikuje podle svých potřeb, takže to není beeee, beeee, beeee, ale holý fakt s tím prostě neuděláš vůbec nic. Pokud bys měl zájem a uměl bys to, můžeš si pro svůj telefon napsat vlastní operák, kernel a zdroják máš k dispozici, stáhni, sedni a piš, dělá to tak spousta lidí, co myslíš že jsou zač Cyanogen, SlimKat, Miui atd atp? Chceš modifikovat Windows? Trhni si nohou, nemůžeš nic :-) Můžeš proti tomu protestovat, můžeš s tím nesouhlasit (může ti kypět krev jak chce), ale to je tak všechno co s tím můžeš dělat :-) Já s tím nemám naprosto žádný problém a už roky čekám až mě někdo přesvědčí že bych mít mě, že je jako něco špatně .... furt nic :-)
1. Neuveritelne mnozstvi bezpecnostnich chyb
2. Chyby Google neresi
3. Google pridava nove zbytecne funkce, ale neopravuje chyby
4. Linuxove jadro, virtualni mezivrstva, graficke rozhrani, aplikace - pomale a zbytecne to zere energii
5. Uzivatel nema standardni opravneni k systemu, uzivatel ma priblizne neco jako host opravneni na windows
6. Uzivatel nemuze rozhodnout, ktere aplikace se maji spoustet po startu systemu. Napriklad se po startu systemu automaticky spousti webovy prohlizec, ac ho uzivatel vubec nemusi potrebovat - zere to vykon, energii a zpomaluje to.
7. System spoustecich flagu je blbost. Napriklad uzivatel spusti wifi a ve flagach ma 20 aplikaci, ktere zareaguji spustenim, ale uzivatel potrebuje jednu aplikaci. Opet zere to energii a uzivatel zbytecne ceka.
8. Uzivatel nema kontrolu nad ukoncovanim aplikaci a ty se tak mohou ukoncit kdykoli. Plati murpyho zakon, ze kazda aplikace se sama ukonci chvili pred tim nez ji uzivatel potrebuje.
Urcite jsem nevyjmenoval vsechny namitky, ale snad to takto staci. Je toho moc.
Znas Windows?
Puvodne byla jen slozka "po spusteni" a zastupci, co tam byli, se proste po startu Windows spustili. Pak pribyly klice registru Run a take sluzby a naplanovane ulohy. Zacina v tom byt bordel.
Android na to jde jinak, jsou proste spousteci flagy, je jich asi 50 pro ruzne cinnosti a kazda aplikace ma moznost se pri instalaci do flagu zapsat kam potrebuje a pak bude ve chvili, kdy se ta cinnost provede, spustena.
Ve Windows mas moznost si slozku po spusteni, registr, sluzby i naplanovane ulohy osefovat a co nechces zakazat.
V Androidu na to zadny nastroj od Googlu neni, casem vznikly externi aplikace, ale funguje to jen s root pristupem. Ten ale na Androidu neni automaticky k dispozici a potrebujes opet aplikaci treti strany, abys ho dokazal ziskat.
Takze samozrejme vsechny aplikace se zapisou vsude a cim vic mas v telefonu aplikaci, tim je zasekanejsi, protoze se spousti neustale pri ruznych cinnostech temer vsechno. Resi se to hardwarove pridavanim vykonu. Proto taky potrebuje Android cim dal vic nadupanejsi hardware.
Napriklad takovy Firefox, ten se (na**re) AUTOCENZURA uplne vsude. Ty to jako bezny uzivatel na telefonu s vykonnym hardwarem nevidis, ale Firefox se spousti pri startu grafickeho rozhrani a v podstate nejde vypnout.
Vina je to Googlu, jejich operacni system nedovoluje uzivatelum vubec nic, ale vyvojarum dovoluje vsechno, takze mohou aplikace prasit sebevic a je to podle Google OK.
Promiň Redmarxi, ale podle mě plácáš
1) Kolik je neuvěřitelné množství přesně? 1 nebo 10 nebo 100?
2) Google je řeší, ale ne všichni výrobci
3) viz. 1 Mluv konkrétně, obecné plky jsou k ničemu
4) Říkal kdo? Opravdu dokážeš mimo hraní her vybít mobil za jediný den? Při nečinnosti mi mobil bere cca 0,5 - 1% baterie / hod
5) To hodnotím jako bezpečné, navíc máš možnost volby (Root)
6) Do paměti se načítají nejčastěji spuštěné aplikace, patrně patříš mezi zastánce "prázdné RAM" - k čemu ti potom je?
7) Záleží na uživateli, jak si systém nastaví, mám synchronizaci vypnutou, synchronizuji pouze ručně, tím to padá. Naopak - opět máš možnost volby
8) Od zajímavé, že v menu telefonu mám možnost nastavit Aplikace, které se uspí vždy když nejsou mnou spuštěné a zároveň možnost nastavit aplikace, které se nesmí uspat nikdy.
Viděl jsi prosím někdy nějaký Android alespoň 2 roky zpátky?
Ty jsi mě úplně nepochopil jak to myslím (opravdu bez urážky a opravdu nechci nijak snižovat Tvé znalosti) a Ty jsi začal přesně tak, jak jsem já nechtěl a sice tím, co sis někde negativnbího kde přečetl a to je přesně to, co mě vůbec nezajímá, takže buď konkrétní, o to mi šlo.. Vpodstatě bych se mohl začít ptát stejně jako začal Harry.24 který jako málo z lidí na forech pochopil, že Google nerovnáse Android a taky to udělám. Takže popořadě, první tři body lze klidně shrnout do jednoho - Z VLASTNÍ ZKUŠENOSTI uveď to neuvěřitelné množství tzv. bezpečnostních chyb a co KONKRÉTNĚ TOBÉ způsobují, pohovož o zbytečných funkcích a taky o tom jak Google chyby neřeší. Ale opakuju, VLASTNÍ ZKUŠENOST, blábolů a invektiv si přečtu dost na netu, na to se nemusím ptát Tebe.
No, ticho po pěšině zatím, tak zase já. Ten bod č. 6 je nesprávný až bych řekl přímo lživý. Já na svém telefonu jsem přesně schopen nastavit, povolit či zakázat kdeco, tedy i to co se po startu má nebo nemá spouštět a trvám na tom, že to není věc Androidu (potažmo Google), ale výrobce toho konkrétního telefonu (nebo dokonce jenom konkrétního modelu ) takže tady jednoznačně nesouhlas. S tím úzce souvisí i bod č. 4, kdy spoustu věcí (včetně grafického rozhraní) může uživatel ovlivnit sám a to i bez práva ROOT, takže tady taky úplně nesouhlasím. Bod č. 7 - tady je to totéž co u bodu č. 6 - nastavení prostě JE možné a pokud ne, opět bych hledal řešení (neříkám chybu, protože to je spíše vlastnost a ne chyba) u výrobce konkrétního zařízení. Zkrátka není pravda, že když spustím WiFi, že se mis spouští dalších dvacet věcí automaticky, spouští se mi to, co si nastavím aby se spouštělo (ale narovinu říkám, že jsem konkrétně tohle nijak na dřeň nezkoumal, neměl jsem to zapotřebí). AS taky bych mohl pokračovat. Prostě bez konkrétních, osobních a jasně degfinovaných argumentů, se nikam nepohneme a pořád to bude jen o tom co jedna paní povídala a o nekonečném hejtu. A mimochodem tvrzení "Mi se Android prostě nelíbí a proto je špatný" fakt neberu :-)
Tak, přesně takhle nějak jsem si to představoval. "Tak nějak" píšu proto, protože jsem nechtěl porovnávat (neporovnatelné), Windows jsou desktopový systém a budou se prostě chovat jinak, než se chová system pro přenosná zařízení. Proto to ve Windows funguje TAK a v Androidu zase JINAK, to prosě není chyba, ale vlastnost. Teď k těm flagům a neber to jako že je to totéž jak tam tak tam, je to prostě jenom ekvivalent určitého děje. U Windows si spustíš Správce úloh, kde máš rubriku Procesy. Do jisté míry můžeš nastavit jaký proces se po startu spustí a jaký ne (ve Win 7 jich mám, bez toho aniž bych cokoli nastavoval, hned po startu 78), OK. U androidu je to úplně to samé (akorát se tomu neříká proces, ale flag a trošku jinak to funguje, protože Linux - potažmo Android nepotřebuje Registry) a třeba já to mám v telefonu nazváno jako Systémové aplikace - kde si naprosto jednoduše a bez ROOT přístupu nastavím co se má spouštět a co ne a pak tam najdeš "procesy" (tváří se jako webová adresa, například android.com) a ty se částečně dají nastavit a částečně s nimi uživatelsky nehneš, protože jsou přímo zodpovědné za bezchybný běh systemu a není do nich radno vrtat ani jako ROOT ... prostě úplně, nemlich, to, samé jako u Windows :-)
Není tedy vůbec nutné a při dnešním počtu výrobců zařízení a modifikací Androidu ani možné, aby tam Google cokoliv takového strkal, to si prostě buď ošéfuje už výrobce zařízení (a on to většinou neudělá - není k tomu důvod) a nebo užvatel (ten si rootne telefon, stáhne si rutinu třetí strany) a .... až se vyblbne, tak zjistí že mu to vpodstatě k ničemu není, stejně jako běžný uživatel nikdy nezjistí že má ve Windows něco jako "Procesy" ve Správci úloh a na nějaké flagy a jejich modifikaci si ani nevzpomene, taková je prostě pravda :-)
Souhlasím s Tebou v tom, že pokud máš telefon který, je hardwareově slabší, tak prostě pojede blbě už hodinu po startu a u telefonu který je hardwareově na úrovni so toho nevšimneš "ani za rok" .... ale to samé platí i o Windows .... jenže tam to každému přijde logické, že ti na "čtyryosmšestce" nepojedou "desítky", tak to nikdo neřeší a nevyrábí umělý problém jako s flagem u Androidu :-) Já skutečně oceňuji že sis dal tu práci a popsal jsi konkrétní situaci, ale bohužel musím konstatovat, že to opravdu není problém nebo chyba, ale vlastnost a to ještě taková, která má poměrně jednoduché řešení. Vpodstatě je to to samé, jako kdyby Windows hater kritizoval Windows za to, že mají bobtnající registry, ze kterých už pořádně (bez určitých znalostí a, správně, software třetí strany - protože Microsoft prostě nechce aby ses v tom vrtal, stejně jako Google) už nikdy nic nedostaneš i když program jehož stopy tam jednoznačně zůstávájí i po jeho odebrání ze system, nemáš nainstalovaný už třeba rok .... bez Registry by nefungovaly Windows (a je to s nimi jak to je), bez flag's zase Android :-) Netřeba hledat chyby kde nejsou :-)
Jasně, já neřekl že flagy rovná se procesy, já jenom snažil najít nějaký způsob jak to připodobnit abychom se domluvili a podle toho co uvádíš dále je to podobenství nadmíru přesné :-) Mimochodem, proces jízdní řády opravdu nestartuje když se zapne GPS, ledaže bych to tak nastavil, pak ano a nastavit se to dá uživatelsky, to vím naprosto přesně, protože je taky používám ... stejně tak jako ve správci úloh, respektive v nástrojích pro správu mohu věci taky povolit/zakázat/určit kdy :-) Kdy v Androidu startuje Firefox nebo co se dá nebo nedá nastavit opravdu netuším, FF nepoužívám, tak opravdu nemohu sloužit :-) A pokud tedy platí že to misto startu (spusteni programu) je flag, pak neplatí, že se po zapnutí GPS, nebo WiFi, nebo já nevím čeho spouští flag. Nespouští, spouští se program (aplikace) a toto spuštění se dá nastavit. Přpodobněno k Windows, spouští se ty procesy, které mají spustit při startu systemu a ty, co jsou nastaveny aby se v dané chvíli spustily - což se dá tam i tam - a to do určité míry, opět tam i tam - změnit :-)
1. Neuveritelne mnozstvi bezpecnostnich chyb
---> To je kolik přesně?
2. Chyby Google neresi
--> Ale samozřejmě, že řeší.
6. Uzivatel nemuze rozhodnout, ktere aplikace se maji spoustet po startu systemu. Napriklad se po startu systemu automaticky spousti webovy prohlizec, ac ho uzivatel vubec nemusi potrebovat – zere to vykon, energii a zpomaluje to.
--> divné, já se rozhodnou mohu, co chci spouštět.
8. Uzivatel nema kontrolu nad ukoncovanim aplikaci a ty se tak mohou ukoncit kdykoli.
--> jak by sis tu kontrolu představoval, kefalín? Napojení přímo do mozku a predikci rozhodnuzí uživatele?
Dal jsem zcela konkretni priklady, zbytek si muzes dohledat na webu, ja na to momentalne nemam cas.
Chtel jsem ti sem dat aplikaci, ve ktere uvidis co vsechno se doopravdy na jednotlive flagy spousti, je jich asi 50. Ale bohuzel obchod Google Play je take tak dokonaly jako vsechno od Google a aplikaci jsem nedokazal dohledat bez prihlaseni na svuj ucet, coz ted nemohu.
Presny nazev aplikace: Auto Start Manager
OK nemáš zájem, konkrétní příklad jsi NEUVEDL NAPROSTO ŽÁDNÝ, výmluvu na Google Play neberu, tak co si jako o tom mám myslet? To co vždycky. Všechno jako přes kopírák bez jakýchkoliv argumentů, důkazů či diskuse, podle mustru hejtujandroidzakaždoucenu tečka com :-) Myslel jsem si že jsi větší bombarďák teda ;-)
Modifikaci žádných Windows dělat nemůžeš, protože neznáš zdroják, to je prostě politika Microsoftu. Pokud máš namysli takové ty srandy jako nLlite a vLlite a jiné ptákoviny, tak to je modifikace instalačky, ne systemu a o tom tady vůbec nebyla řeč. Modifikace (customizace) systemu je úplně něco jiného a zase taková sranda to není, kdybys to někdy alespoň viděl, tak bys to věděl, musíš to prostě umět a musíš něco znát, na modifikaci instalačky přes nLlite nemusíš znát nic, tam stačí umět klikat na fajfky a mít alespoň rámcovou představu co na instalačce mít chcěš a co ne ....