Já mám se závislostí na Internetu problém (někdo by řekl s trávením příliš mnoha času na Internetu), takže nové funkce vítám. Snažil jsem se najít aplikace, kterým bych si zakázal prohlížeče Internetu apod. v noci a časově je omezil ve dne , ale úplně jsem neuspěl. Funguje mi Eset Parental Control, který je ale primárně určen na dohled rodičů nad dětmi. Uvítal bych aplikaci, která by mi dovolila brouzdat třeba 20 minnut a pak by to zas bylo na hodinu zakázané.
Připadlo mi to jako super, navrhované aplikace podle toho co normálně dělám - nemusím je pokaždé hledat, ale už tam na mě budou čekat v notifikační liště. Na jednu stranu je to super, na druhou stranu pro někoho to může být otravné, jak napsal dancyber. Je možné že to hodně lidem zjednoduší fungování a připadne jim to jako úplně super. Pak je ale otázka zdali nás to pak nebude inteligenčně více zhoršovat (budeme čím dál méně přemýšlet - všechno nám bude "naservírováno" automaticky a my to budeme brát jako to nejlepší)
Celkově když si vezmu v potaz kolik informací o nás google asi má, nedivil bych se kdyby nějaká vyšší rada s pomocí Googlu nás malými krůčky (navrhovanými věcmi) někam směřovala, ale to už je velká konspirační teorie :D
Adaptivní jas už umí zákaznické Androidy dlouho, teď to akorát Google implementuje do mainline.
Solární panel na zádech telefonu by nebyl k ničemu. Měl by mizerný výkon a způsoboval by zahřívání baterie. Už to tu mimochodem bylo. Energie to vyrobí minimum (pokryje to třeba 30% pasivní spotřeby) a aby to energii vyrobilo, musí to být na přímém slunci, což baterii tak docela nesvědčí. Ale třeba máte nápad, jak to u toho ještě chladit.
No netvrdím že by to bylo asi vyloženě technicky cool. Ale nemyslel jsem že by se tímto způsobem přímo nabíjela baterie tel. Částečně jste si nato odpověděl sám. dnešní solární panely ty kvalitní jsou poměrně účinné i při menším jasu a myslím že na udržení baterie tel. v pohotovostním stavu nebo aspoň dostatečné prodloužení by solární panel mohl zvládnout. Chlazení netřeba nebavíme so o nabíjení baterie ve stovkách miliampér. Na druhou stranu dnešní tel. jsou stavěné na dost slušné vedro. A baterie mají tepelnou pojistku kvůli sobě samým. Bylo by to třeba vyzkoušet samozřejmě.