To by běžným uživatelům nemuselo vadit, přeci jenom málokomu se podaří během jednoho roku vystřídat 13 tabletů nebo smartphonů a většina uživatelů existenci limitu ani nezaznamenala. Výjimkou jsou však novináři a pokročilí uživatelé, kteří rádi střídají různé verze Androidu.
Google totiž rozlišoval i verzi sestavení Androidu u každého zařízení a i když jste se do svého účtu přihlašovali stále stejným zařízením ale po provedení továrního nastavení, mobil se k účtu přihlásil jako nové zařízení.
Do problémů se tak dostalo nebývale mnoho uživatelů a jediným řešením bylo napsat na podporu Googlu (pochopitelně anglicky) a požádat je o promazání databáze s použitými zařízeními. To ale Google byl ochoten udělat jen jednou za rok a pokud jste nedokázali důvod opětovného překročení limitu, třeba typicky recenzenti nebo novináři, měli jste smůlu.
Do stejných problémů jsem se dostal i já a před pár týdny jsem musel už podruhé napsat mail do Googlu. Protože to nebylo poprvé, musel jsem dokládat, proč tak často střídám mobily a tablety a celý proces se tak protáhl na čtrnáct dní. Na konci dlouhého mailového vlákna ale naštěstí stálo zablokování limitu a tím pádem bych se neměl už s ničím podobným dál rozčilovat.
V pátek Google tento limit definitivně zrušil všem uživatelům a těžko říct, jestli mu celý experiment za tolik problémů stál. Pořád sice můžete mít v účtu maximálně 10 zařízení přistupujících k předplatnému Hudba Naplno, zmizel však limit pro maximální počet odebraných zařízení.
Nutno dodat, že nic podobného nemá u konkurenčních služeb obdoby. Google byl prvním, kdo s něčím takovým přišel a určitě mu to nepomohlo na oblíbenosti, kdy v současnosti mezi nejpoužívanější služby patří konkurenční Spotify, jež taky patří k nejotevřenějším a nejliberálnějším hudebním službám.
Zdroj: Android Headlines