Úspora místa se výrazně projeví i na internetu, neboť webové stránky obsahují mnoho obrázků. Čím je jich více, tím větší je objem přenesených dat a tím déle se stránka načítá. Snížením kvality lze sice nahrávání zrychlit (a také ušetřit místo na serveru), logicky ale klesá i kvalita obrazu.
Řešením může být nový formát představený Googlem nazvaný WebP, který používá pokročilejší algoritmy pro kompresi obrazových dat, díky nimž u obrázků s obdobnou vizuální kvalitou dokáže dosáhnout průměrně asi o 40 % menší velikosti, jak dokazuje test s asi miliónem různých obrázků, WebP si také vedl lépe než JPEG 2000.
Problémem tohoto ztrátového formátu založeného na kodeku pro kompresi videa WebM, je samozřejmě prakticky nulové rozšíření. Google však již vydal nástroj pro (de)kompresi do/z tohoto formátu a během několika týdnů hodná zabudovat podporu i do prohlížeče Chrome, zdali k implementaci přesvědčí i autory ostatních prohlížečů, však zůstává otázkou. Obrázky komprimované pomocí WebP můžete porovnat s jejich JPEG originály na této stránce.
Zdroj: Google