tys ten link nečetl, že? :-)
jinak hezký pokus s Kirchhoffem, ale to taky znamená, že jsi prostě mimoň, který to nechápe a snaží se tady vytahovat srandavědu. Napájení grafiky (v tomto případě) není v žádném případě otázka ani uzlů, ani smyček. Můžeš si to klidně schématicky nakreslit, zdroj i spotřebič jsou stále tytéž - jedná se o nejtriviálnější elektrický obvod, jediná komplikace je násobný počet vodičů. A ty tam jsou proto, že se jedná o pohyblivý přívod s poměrně nízkým napětím, ergo potřebuješ poměrně velký průřez, který je ovšem z níže uvedených důvodů nerealizovatelný. A z toho logicky plyne, že "přívod i odvod" (jak jsem už psal výše - je to pochopitelné i pro žáky ZŠ, můžeš to nahradit výrazy "plus a minus" nebo "+12V a GND") musí být ekvivalentní z pohledu měrného odporu. A tím se vracíme opět k Ohmovi.
Jistě to můžeš počítat pomocí Kirchhoffových zákonů, započíst parazitní odpory desky, konektorů apod., ale nakonec ti vyjde totéž, tedy že přívodní průřez musí odpovídat průřezu GND, docente. :-) A to znamená, že při stejném průřezu kabelu bude potřeba stejný počet vodičů, NEBO při nižším počtu např. GND kabelů bude třeba větší průřez.
P.S.: pokud mi nevěříš, doporučuju pokus: vem si multimetr a propískni si (samozřejmě kompletně odpojené - u vás teoretiků člověk nikdy neví) desku, grafiku i zdroj - zjistíš, že 12V větve jsou navzájem pospojené, stejně jako GND. Tím tvá teorie uzlových proudů a smyčkových napětí dostává povážlivé trhliny.