Podle amerického práva firma není zodpovědná za škody spáchané uživateli. Tedy pokud někdo do Groovesharku nahraje nelegálně hudbu, jde to na jeho triko. Grooveshark může akorát nabídnout prostředky vlastníkům práv, aby hudbu smazali a piráty si našli.
Jenže podle Universalu se provinili i samotní lidé z Groovesharku a jeho mateřské firmy Escape Media Group. Např. výkonný ředitel Groovesharku Samuel Tarantina sdílel 1791 nelegálních kopií, viceprezidenti Paul Geller 3453 skladeb a Benjamin Westermann-Clark více než 4600 skladeb.
Celkový počet nahrávek je prý okolo 100 000 (není upřesněno, kolik jich patří Universalu) a právníci hrozí pokutou až 150 000 dolarů za každé porušení. V nejhorším možném případě by Grooveshark čelil 15miliardové pokutě. Je jasné, že takto přísně by soud nikdy nerozhodl. Přesto to vypadá, že se nad Groovesharkem stahují mračna.
Grooveshark už chtějí blokovat v Dánsku, Google odstranil mobilní aplikaci z Android Marketu. A kdyby se proti němu spikly i vydavatelství Sony Music Entertainment, EMI a Warner Music (lze předpokládat, že lidé z Groovesharku poslouchají i jejich hity), takový tlak těžko ustojí.
Zdroj: Cnet