Na čtyřnásobek se dostane funkcí multishot – pizoelektrický motorek posune snímač o půl pixelu až pixel, vyfotí a posouvá se zpět v kruhu (viz spodní obrázek). Tím můžete rovnou zapomenout na pohyblivé objekty a navíc budete potřeba kvalitní stativ. To ale poteciální kupující bude vědět, jinak by se o podobný přístroj ani nezajímal. Samotný výrobce doporučuje H4D k focení šperků, aut a jiných uměleckých objektů, kde se nehraje na kompromisy.
Pro 50Mpx fotografii si Hasselblad pořídí 4 snímky (trvá to asi 20 vteřin), 200Mpx potřebuje 6 snímků a 30 vteřin času. Multisnímání je potřeba, protože každý pixel obrazového senzoru zaznamená pouze jednu z RGB složek. Pokud se fotí pouze jeden snímek, ostatní barvy se musí interpolovat. A rozdíl je v detailech dost patrný, viz toto demo (přibližte si na 200 %).
Jen pro zajímavost, snímač má velikost 36,7 × 49,1 mm a nativní rozlišení 6132 × 8176 px. Pokud se vyfotí všech šest snímků v 16b barvách, RAW dosahuje velikosti 600 MB (H4D ukládá na karty typu CF). Citlivost ISO se pohybuje mezi 50 a 800.
Více informací najdete na stránkách Hasselbladu.
Zdroj: Cnet