Tencent je obří čínská firma stojící například za aplikací WeChat. Což je komunikátor hojně používaný v Číně, asi jako Messenger u nás. Jeho součástí je i platební systém WeChat Pay, bez kterého se v Číně při placení už pomalu neobejdete.
Aktualizováno 3. 6. 2020 ve 14:05: Bohemia Interactive prodej popřela a zaslala k němu oficiální stanovisko:
Informace o vstupu společnosti Tencent do Bohemia Interactive, nebo dokonce o akvizici Bohemia Interactive Tencentem, která se nedávno objevila v médiích, se nezakládá na pravdě.
Bohemia Interactive v minulosti vedla jednání o možné strategické spolupráci a může k tomu dojít i v budoucnosti. V současné chvíli se však nic nemění – Bohemia Interactive bylo a zůstává nezávislým studiem.
Již v minulých letech Tencent prováděl herní akvizice. Vlastní například 40 % v Epic Games (Fortnite) či 5% podíl v Blizzardu. Dále většinu v Supercell (Clash of Clans) či celé studio Riot Games, jež vyvíjí League of Legends.
Bohemia Interactive nedávno oslavilo 20 let existence (Tencent je jen o rok starší), během kterých vyvinuli tituly jako ArmA či Operace Flashpoint. ArmA byla tak úspěšná, že ji začali vyvíjet i pro armádu a pro tento účel vznikla nová společnost Bohemia Interactive Simulations. Té by se akvizice týkat neměla.
Jen loni prodali hry za 1,5 miliardy korun
Bohemia Interactive s Tencentem spolupracovala již dříve například na vydání hry Ylands na čínském trhu. Vydávání her v Číně je jinak velice těžké kvůli místním specifikům.
Tip: Bohemia Interactive slaví 20 let. Loni prodala hry za 1,5 miliardy korun
Tencent za 70–80% podíl (zdroje se liší) zaplatil 260 milionů dolarů, v přepočtu 6,2 miliardy korun. Tencent ani Bohemia Interactive zatím obchod nijak nekomentovali. Pro srovnání, Warhorse Studio po vydání hitu Kingdome Come: Deliverance se prodalo asi za 1,1 miliardy.
zdroj: theinformation, ČT