Odpovídáte na názor k článku Hodinky, nebo mobil? Exetech XS-3 se nosí na ruce a umí telefonovat [CeBIT]. Názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Omlouvám se za určité nejasnosti, které nastaly v mém komentáři. Bylo 2:30 a já to napsal celé na mobilu z postele po náročném dni - takže jsem celkem hrdý, že jsem to přes ten mobilní web vůbec zadal. (Příšerně se to ovládá a oprava i překlepu nebo tak je hodně otravná záležitost. Nedoporučuju a už nebudu nikdy dělat :-)
K věci: Ano, samozřejmě SFP+ a dále různé standardy transceivrů (10GbE-LRM, 10GbE-SR, 10GbE-LR a dokonce i Gigabit-SX-LC ty ale budou věřím brzo nahrazeny novým hardwarem a týká se to jen zlomku naší sítě. Dále budeme postupně na "páteři" nasazovat QSFP+ (na novém Switchi) pro komunikaci mezi Core switchem 0 a 1 - to jsou ale detaily a moc do toho nechci zabíhat. Vybavení je všechno od HP díky výhodným smluvním podmínkám.)
Ke Cat 6a: "Category 6a performs at improved specifications, in particular in the area of alien crosstalk as compared to Cat 6 UTP (unshielded twisted pair), which exhibited high alien noise in high frequencies." (http://en.wikipedia.org/wiki/Category_6a#Category_6a kde se dočtete, že jsem v tomto ohledu měl úplnou pravdu.) Cat třídy Fa (7a neoficiálně) v domě máme taky, je to na rozvod televize do jednotlivých pokojů. Za tuto část sítě zodpovídá někdo jiný, nechci uvádět konkrétní jména osob, firem atp.
Oprava: "10GBASE-T has latency in the range 2 to 4 microseconds compared to 1 to 12 microseconds on 1000BASE-T." (http://en.wikipedia.org/wiki/10_Gigabit_Ethernet) takže us a ne ms, ale stejně je to pořád o 3 řády jinde. Taky co se týče spotřeby, obyčejně je kvůli útlumu odběr síťové karty s 2 x 10GbE poměrně veliký. Řekněme 20 W. Třeba Intel X540-T2 to dokládá velikostí pasivu, že má spotřebu těsně pod 20W. Taková karta stojí skoro 600 dolarů. Je to ale mířené na jiné zákazníky.
http://www.anandtech.com/show/7071/synology-ds1812-8bay-smb-soho-nas-review/5 Zde je doklad, že s tím Synology nekecám. Já osobně mám model s pouze 5 šachtami a dvěma RJ-45 konektory, ale jinak se jedná o totožný hardware. (A mám 2 TB disky Seagate s 1TB plotnami a 7200 otáčkami, konkrétně ST2000DM001. Jsou velice výkonné a levné. Příště možná koupím něco, co má 5 let záruku. Teď jsem ale zrovna nebyl tak při penězích.)
Jelikož jediným výrobce TB je Intel, tak věřím tomu, že až se rozhodne přejít u řadiče na PCIe 3.0, že řadič patřičně upraví, aby rychlosti využil. Nakonec se ukazuje, že přenos energie je pro TB limitací, jinak by už byl založený na optice. Tedy to je moje doměnka.
Kamarád třeba TB využívá v grafickém studiu u MacBooku Pro na to, aby připojil adaptér Ethernet a měl co nejrychlejší komunikaci s úložným serverem. Přenášet fotky v RAW je prostě časově náročné a ve firmě je čas = peníze. Ethernet by už byl USB 3.0 v latenci limitovaný. USB 3.0 používá tuším 125 us intervaly, takže ethernet by zpomaloval asi o řád v nejhorším případě. Proto je TB na různé adaptéry daleko lepší volba, ať je to SATA nebo třeba Ethernet RJ-45 klasika. Různá měření ukazují, že normální SSD je v dobách přístupu skutečně bržděno rozhraním USB 3.0 a asi i řadičem USB 3.0 - SATA3. Myslím, že to bylo na webu Tomshardware.
Zdaleka ne všechny Core i5 a Core i7 VT-d mají! Právě většina ultrabooků to třeba nemá! Všimněte si, že Apple chytře osazuje modely, které právě VT-d podporují - s TB by byla absence technologie deal-braker. Principielně ale sebelepší zabezpečení není tak účiné, jako když prostě útočník nemá fyzicky přístup. Proto je v tomto ohledu USB bezpečnější. Platí za to však výkonem především v oblasti latence.
Thunderbolt se již v hudebním průmyslu nasazuje, ta nízká latence se právě hodí při složitých aplikacích filtrů atp. tomu moc nerozumím, tak se tady nechci kasat. Ale rozhodně to má smysl. Tady jsou produkty, které to využívají. Hlavně hodně zařízení s vysokým výkonem a ne až zase tak enterprise cenovkou: https://thunderbolttechnology.net/products třeba http://apogeedigital.com/products/symphony-64-thunderbridge.php je skutečně profesionální propojení zvukovky a pracovní stanice. Žádný ethernet přítomný není. Latence bude dána nejspíš konkrétní vzorkovací frekvencí nahrávky, ale když je těch nahrávek x, tak asi hraje latence roli. Hlavně pokud nebudou proudy perfektně synchronní. Říkám, tady nevím, ale určitě to dává smysl - jinak by se na to vykašlali.
Grafika přes Ethernet jde, grafika "jde" i přes USB. USB je nouzovka, Ethernet je super na delší vzdálenosti, DisplejPort (= Thunderbolt) je nejrychlejší řešení a podporuje 4K při 60Hz, k tomu 192kHz, 24bit audio a volitelně 720Mb ethernet. To je prostě killer kombinace.