Když jsem neznalému známému ukazoval EliteBook 8470p a řekl jsem, že tenhle notebook se prodává za cenu kousek nad 40 tis. Kč vč. DPH, nerozuměl. V čem je tedy tak speciální? Tak prvně je to šasi. Stejně jako u Latitudů je certifikované normou MIL-STD-810G, to znamená vysokou pevnost a odolnost proti otřesům, prachu, vlhkosti apod. . S tím souvisí už první pohled na notebook – ta stříbrná není jen namalovaný plast, ale pěkně pevný kov. S perfektním slícováním a dobrými klouby si nemohu stěžovat. Pacičky na zaklapávání displeje jsou zřejmě titanové, takže se o ně taky nemusíte bát.
Dále jsou to specifikace notebooku. Máme tu procesor Intel Core i7-3520M, nejrychlejší mobilní dvoujádro dneška, před kterým se musí sklonit i ta nejrychlejší čtyřjádra Trinity, k němu sice jen 4 GB RAM a Radeon HD 7570M, ale zato 180GB SSD, a rovnou prozradím, že EliteBook 8470p obsadil v testu PCMark Vantage první příčku ze všech takřka čtyřiceti notebooků, co jsem kdy testoval. Pracovní rychlost je tedy bezkonkurenční.
A dále co se k dané třídě notebooků sluší a patří – eSATA, FireWire, čtyři USB, DisplayPort, slot na dokovací stanici, čtečka otisků prstů, matný displej s rozlišením 1600 × 900 px, strohý, matný, ale velmi pěkný stříbrnočerný design... Skoro se až chce zeptat, co na notebooku není tak perfektní.
Pro dnešek to uzavřu s tím, že řeknu, že notebook je za 40 tis. Kč zřejmě dobrá koupě, ale přesto si vzhledem k ceně pár mínusů zaslouží, momentálně mě napadají minimálně tři dost podstatné nedostatky, na které jsem si třeba u Precisionu M4700, jehož recenze se už chystá, stěžovat nemusel (aby také ano, když jde o stroj za 75 tis. Kč). Na recenzi, kde se vše podstatné dozvíte i s příslušnými detaily a haldou fotek a výsledků testů, se můžete těšit brzy.