Co si pod tím máme představit? Nejspíše to, že Nokia by se musela zbavit Windows Phone jako jediného operačního systému pro své chytré mobilní telefony. I Huawei má sice v nabídce telefony se systémem od Microsoftu, jeho Ascend W1 ale soupeří jen s levnými Lumiemi 520 a 620.
Čínskému výrobci vadí, že tržní podíl Windows Phone od vydání verze 8 nevzrůstá a sázka na něj je stále dosti riziková. „Zdali budou Windows Phone úspěšná, to je těžké říct,“ přemítá Yu. „Mají velice malý tržní podíl. Jsou slabé, ale přesto vyžadují platit za licenci. To není dobré. Android je zadarmo.“
Stejně tak je těžké zhodnotit, je-li na tom Nokia tak špatně, aby musela vážně uvažovat o prodeji firmy. Po strmém pádu z pozice největšího výrobce telefonů si našla skulinku na trhu, její Lumie jsou v recenzích dobře hodnocené (obecně lépe než výrobky Huawei) a cena licence Windows Phone 8 asi nebude tak vysoká, když se Lumia 520 prodává za čtyři tisíce korun a nějaké drobné. Nokii se navíc daří prodávat dražší telefony (s vyšší marží), což nízký podíl na trhu alespoň částečně vyvažuje. Zahodit dva roky práce a veškerou reputaci, kterou si řada Lumia za krátkou dobu existence stihla vydobýt, a přejít na všudypřítomný Android, nemusí nutně být ten nejlepší nápad.
Konečné rozhodnutí ale bude záviset na akcionářích, a ti s vedením Stephena Elopa příliš spokojeni nejsou. Na květnové valné hromadě jeden z nich připomněl generálnímu řediteli přísloví, že cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly, a vyzval jej, aby Nokii navedl na jinou cestu.