firmy jako Intel/AMD/Nvidia i ten Apple jsou poměrně konzervativní a bojí se zbytečně riskovat, Vedení raději zvolí konzervativnější návrh než riskovat případné fiasko nebo problémy s něčím příliš radikálním, což je i důvodem, proč takováto řešení už dávno nevidíme ve svých PC
To možná taky často, ale IMHO hodně podobných případů není ve skutečnosti konezrvativismus, tak to jenom vypadá. Ve skutečnosti ty různé divočiny studujou a zkoumají, ale přijdou při tom na nevýhody, tj. zjistí že to vypadá dobře, ale je to slepá ulička.
To se může stát hrozně lehce - třeba zjistí, že simulovaná implementace má třeba o 50 % lepší IPC... ale o 70% horší dosažené takty. Nebo o 70 % horší spotřebu: Takže nový nápad je v praxi horší než starý, a je tedy opuštěn.
To, co pak vidíme u jádra Applu, AMD, Intelu, může vypadat jakoby nudně, že tam nejsou nové věci, nejsou tam neotřelé, "zajímavé" věci, ale on to prostě může být výsledek evoluce, který má prostě takové rysy, které dávají smysl i v praxi a nejen teoreticky (ve smyslu než se to pořádně vyzkouší a zjistí se všechny možné předtím netušené souvislosti) a navíc to musí být nějaké ekvilibrium vyhovující spoustě vnějších faktorů (nejen výkon, spotřeba, ale i cena, bezpečnostní faktory, rychlost návrhu/validace... i bléfuj kompatibilita s 40 let starým softwarem má nějakou hodnotu, kterou je třeba zohlednit).
11. 8. 2023, 18:05 editováno autorem komentáře